Yestersen zrekonstruował salon z filmu „Ludzki głos” Almodóvara

W sklepie stacjonarnym yestersen przy ul. Lekarskiej 5 w Warszawie, przy współpracy z Gutek Film, powstał zrekonstruowany salon z filmu „Ludzki głos” Pedro Almodóvara . W zaaranżowanych wnętrzach znajdują się meble reprezentujące światowy design i polskie legendy wzornictwa.

– Pełna barw filmowa scenografia autorstwa Antxóna Gómeza zainspirowała nas do urządzenia salonu – raju dla estetów, miłośników kina i designu. Goście yestersen mogą wszystkimi zmysłami doświadczyć emocji jak z filmu. Posłuchać muzyki, dotknąć przedmiotów i na własne oczy zobaczyć finalny efekt odwiedzając sklep stacjonarny w Warszawie przez całe lato – mówi Karol Misztal, założyciel i CEO yestersen. – Naszym celem było wyjście poza bezpośrednie odwzorowanie obiektów i znalezienie rodzimych wzorów wpisujących się w kanon. Jestem dumny z tego, co wypracowali nasi specjaliści.

Pedro Almodóvar i Tilda Swinton stworzyli jeden z najbardziej stylowych filmów ostatnich lat

Światowy design i polskie klasyki

Salon z „Ludzkiego głosu” w yestersen to zbiór mebli, oświetlenia i dekoracji w stylu vintage i tych o współczesnym rodowodzie. Główny punkt stanowi unikatowy regał projektu Rajmunda Hałasa. Na nim znajdują się, dostępne na platformie: książki, wazony vintage, kolorowe świece i szklane formy Horbowy Nowa Era, a także para figurek ptaków od Kay Bojesen. Odwiedzający yestersen znajdą w salonie figurki od AS Ćmielów, charakterystyczne dla polskiego wzornictwa. Regał Hałasa rozświetlają przenośne lampy LED hiszpańskiej marki Marset, proj. J. Gaspara i C. Mathieu. W salonie nie zabrakło pary foteli, obitych w panterkę, proj. E. Homy z lat 60. – to odpowiedź na fotele wypożyczone do filmowej scenografii z prywatnej kolekcji Almodóvara. Na lustrzanym stoliku Block od HKliving stoi czerwona patera vintage, powstała ok. 1950 r. w Hucie Mandruzatto, Murano

W drugiej części salonu znajduje się reprodukcja obrazu malarza Giorgio de Chirico. Czerwona sofa marki Hübsch wystawiona jest w towarzystwie kinkietów w stylu Space Age. Salon rozświetla kultowa lampa Panthella 320 proj. V. Pantona z 1971, a także kolorowe lampy z serii TRN od Pani Jurek. Błękitne fotele, proj. J. Chierowskiego, zostały wyprodukowane specjalnie na potrzeby aranżacji przez markę 366 Concept. Stolik Shuffle MH1 od &Tradition wspaniale komponuje się we wnętrzu z geometrycznym dywanem od szweckiej marki Layered.

Dodatkowo kuratorzy z yestersen stworzyli selekcję produktów inspirowaną filmem i wybrali przedmioty stylistycznie zbieżne ze scenografią. Pośród ponad 400 produktów, fani Almodóvara mogą znaleźć meble i dodatki z filmowego mieszkania głównej bohaterki (w tej roli Tilda Swinton).

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Koniec Yestersena

Koniec Yestersena

Warszawa | 12 lipca 2022

Znany e-commerce z unikalnymi meblami od kultowych marek znika z rynku

Karol Misztal. Aviator

Karol Misztal. Aviator

Warszawa | 29 grudnia 2021

Kim jest twórca Yestersena? Oto historia człowieka biznesu kochającego design

Będziemy silniejsi

Będziemy silniejsi

Warszawa | 29 grudnia 2021

Rozmawiamy z Mateuszem Juroszkiem, 34-letnim miliarderem, inwestorem Yestersena