Od marzeń do prototypów. Urodzinowa kolekcja mebli yestersen

Yestersen, największy polski e-commerce vintage, zaprezentował premierową kolekcję własnych mebli. Jej powstanie to pokłosie pozyskania przez markę inwestora branżowego we wrześniu tego roku.

– Podczas projektowania przyświecała nam chęć stworzenia przedmiotów spójnych z naszą estetyką. Inspirowaliśmy się klasykami vintage, ale mieliśmy też oko na trendy ze świata designu. Tak przeszliśmy od marzeń do prototypów –  mówi Karol Misztal, założyciel i CEO yestersen.

kolekcja mebli yestersen

Meble yestersen stworzone z myślą o celebracji szóstych urodzin marki, to seria sześciu unikalnych przedmiotów użytkowych wykonanych z drewna oraz naturalnego forniru dębowego. W jej skład wchodzą dwa modele komód, stolik kawowy, szafka nocna oraz dwie biblioteczki. Forma mebli łączy tradycje wzornictwa polskiego modernizmu z teraźniejszymi rozwiązaniami technicznymi. Każdy z nich wyposażono również w praktyczne rozwiązania: od specjalnego miejsca na ustawianie winyli lub książek, po cichy domyk szuflad.

kolekcja mebli yestersen
Komoda RTV YS-601 enso.

Nazwy projektów wzięły się od skrótu marki YS i kolejnych numerów poczynając od 601. Numer 6 z przodu oznacza urodziny yestersen. Dwie końcowe cyfry to natomiast numer mebla w kolekcji, poczynając od komody YS-601 enso. Słowo „enso”  zapożyczono z języka japońskiego, a oznacza punkt wyjścia, czyli koło namalowane jednym pociągnięciem pędzla, tożsame z wolnym wyrazem kreatywnej energii wynikającej z natury. – Chcieliśmy, aby nasza kolekcja była hołdem złożonym geometrii form, które zapewnią spokój i harmonię – dodaje Karol Misztal.

Urodzinowa kolekcja mebli yestersen dostępna jest w sklepie online marki, a także w sklepie stacjonarnym przy ul. Lekarskiej 5 w Warszawie.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Koniec Yestersena

Koniec Yestersena

Warszawa | 12 lipca 2022

Znany e-commerce z unikalnymi meblami od kultowych marek znika z rynku

Karol Misztal. Aviator

Karol Misztal. Aviator

Warszawa | 29 grudnia 2021

Kim jest twórca Yestersena? Oto historia człowieka biznesu kochającego design

Będziemy silniejsi

Będziemy silniejsi

Warszawa | 29 grudnia 2021

Rozmawiamy z Mateuszem Juroszkiem, 34-letnim miliarderem, inwestorem Yestersena