Butik tonący w blasku zielonego onyksu

Zielony onyks króluje we wnętrzu butiku Forte Forte w samym sercu Campo Marzio – czwartej dzielnicy Rzymu będącej niegdyś enklawą artystów.

Za wyjątkowy projekt odpowiadają sami założyciele marki, Giada Forte oraz jest partner pełniący funkcję dyrektora kreatywnego, Robert Vattilana. Decyzja o sięgnięciu po akurat taki materiał była podyktowana próbą stworzenia kontrastu pomiędzy trawertynową fasadą zabytkowego budynku a wnętrzem butiku.

– Decyzja była dla nas naturalna. Patrząc wstecz, rzymianie od wieków uważali, że kontrast jest jednym z niezbędnych warunków do osiągnięcia pełnej harmonii – zdradza Robert.

Pochodzący z Afganistanu zielony onyks zachwyca tysiącletnią historią zatopioną w jego niezwykłej strukturze. Pokrywa całą przestrzeń, od podłogi po ściany. Matowe wykończenie osiągnięto za sprawą specjalnej obróbki, jakiej poddano duże symetryczne bloki surowca. Kolor podkreśla mosiądz wykorzystany do stworzenia wieszaków, luster czy półek. Biały, panelowy sufit poprzetykany iluminatorami podkreśla łagodność kamienia.

Drugim kolorem, jaki można spotkać we wnętrzu butiku jest szałwiowy. Pojawia się on m.in. w formie aksamitnego obicia ścian garderoby oraz zakrzywionej tarczy na suficie w części wypoczynkowej. Ożywiające całość wystroju akcenty przejawiają się w należących do właścicieli pamiątkach z podróży. Wzrok przyciąga również dorodna alokazja zachwycająca głęboką barwą rozłożystych liści.

Modowy butik Forte Forte jest ósmą siedzibą marki. Pozostałe punkty znajdują się w Madrycie, Londynie, Paryżu, Tokio, Forte dei Marmi, Cannes i Mediolanie.

Więcej na: www.forte-forte.com

***

Inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu, dwa razy w tygodniu w Twojej skrzynce!  Zapisz się na nasz newsletter

 

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Luksus w stylu vintage

Luksus w stylu vintage

Warszawa | 10 lutego 2022

Odwiedzamy nowy butik Jagg, który stworzyło trio znakomitych projektantek wnętrz

Geometria Agaty Bieleń w jej nowym miejscu

Linia Agaty

Poznań | 13 maja 2020

Autorski butik projektantki Agaty Bieleń