Unikatowe marki już dostępne w Polsce

Nowy showroom Home Nook wprowadza do Polski premierowo aż 13 uznanych w świecie marek. W myśl dewizy, że piękno to łączenie sztuki designu i sztuki życia w warszawskim butiku możemy poznać projekty wyselekcjonowanych twórców, które zachwycają zmysły detalem, kunsztem i jakością wykonania.

 – Pozyskanie tak wielu uznanych marek było nie lada wyzwaniem i przygodą. Prawie rok poszukiwań, rozmów i ustaleń. Cały ten czas jednak opłacił się, gdyż satysfakcja z możliwości zaprezentowania ich polskiemu klientowi po raz pierwszy jest ogromna – mówią Bartek Lachowski i Mateusz Całka, twórcy Home Nook.

W ofercie butiku znajdziemy przekrój unikatowych produktów, które zachwycają nie tylko wykonaniem, ale również swoją historią. Począwszy od norweskich klasyków z lat 50. i 60. Eikund, przez projekty wybitnych duńskich projektantów jak Poul Cadovius produkowanych jedynie przez dk3, po ręcznie tkane, zgodnie z berberyjską tradycją, dywany od Beni Rugs. Wartymi uwagi są również te marki, których historia i tradycja sięgają już czwartego czy piątego pokolenia: Brdr. Krüger, która wybrana została przez Hermès do zaprojektowania i wyprodukowania mebli do ich nowych salonów, czy Sibast Furniture, która przywraca do życia klasyki vintage.

Home Nook
Na zdjęciu: dywany Beni Rugs

W Home Nook znajdują się również marki reprezentujące bardziej współczesne projekty. Ot choćby fińska marka Poiat, która we współpracy z Antrei Hartikainenem tworzy projekty na pograniczu sztuki i funkcjonalności. Z kolei duńska marka Anour, to przykład podejścia do projektowania, którego głównym mottem jest „mniej znaczy więcej”. Oświetlenie Anour to kwintesencja minimalizmu i prostoty z przywiązaniem do perfekcji wykonania i dbałości o każdy szczegół.

Do portfolio showroomu trafiły też takie marki jak: francuski producent oświetlenia z brązu i alabastru – Entrelacs, duńskie marki New Works, Kristina Dam Studio, byThornam, holenderska Jess i portugalska Branca Lisboa.

– Cieszy nas zaufanie, jakim obdarzyły nas tak renomowane marki. Jeszcze większą dumą napawa nas portfolio marek, które postanowiły wejść z nami do Polski na zasadach wyłączności; w tym tak szanowane i nagradzane na świecie jak Brdr. Krüger, dk3, Eikund, Poiat czy Beni Rugs – mówi Bartek Lachowski.

Home Nook
Na zdjęciu: Zestaw biurowy projektu Kaspera Eistrupa dla mari Xlibris

Home Nook

Home Nook pojawił się na polskim rynku w styczniu 2021  roku. Założony z miłości do designu i piękna stawia sobie za cel promowanie idei wprowadzenia do codziennego życia wyjątkowych i jakościowych projektów oraz tworzenia przestrzeni, które, które są jednocześnie inspirujące i ponadczasowe. Home Nook założył duet Mateusz Całka i Bartek Lachowski łącząc różne światy i doświadczenia. Obecnie Home Nook dostępy jest jako sklep internetowy, trwają jednak prace nad otwarciem stacjonarnego, butikowego showroomu w Warszawie. Będą w nim prezentowane najważniejsze marki z portfolio Home Nook.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Jest mocno niszowo!

Jest mocno niszowo!

Poznań | 1 lipca 2022

Rozmawiamy z Cyrylem Zakrzewskim, którego meble podbiły targi w Mediolanie

Luksus w stylu vintage

Luksus w stylu vintage

Warszawa | 10 lutego 2022

Odwiedzamy nowy butik Jagg, który stworzyło trio znakomitych projektantek wnętrz