Luksus w stylu vintage

Ulica Koszykowa w Warszawie to nie tylko zagłębie wspaniałych marek, ale również ich niezwykłych siedzib. Pod numerem piątym, w znakomitym sąsiedztwie butiku Chylak x Le Petit Trou swój nowy lokal otworzyła Jagoda Maruda, założycielka biżuteryjnej marki Jagg.

Na unikalne wzornictwo Jagg składa się połączenie współczesnego minimalizmu z autentyczną, przedwojenną biżuterią. Tak niebanalne zestawienie znalazło również odbicie w aranżacji nowej siedziby marki. Ponadczasowa architektura butiku stała się tu zarazem drogą, wystawcą i łącznikiem pomiędzy przeszłością a współczesnością.

Nawiązując do roli architektury jako tła, trio projektantek – Weronika Krygicz, Agata Melerska oraz Zofia Wyganowska za bazę wystroju przyjęło neutralne kolory i naturalne materiały.

Strukturalny tynk w odcieniu złamanej bieli wypełnia płaszczyzny pomiędzy barwnymi plamami rudego forniru. Kontrast dla ciepłej barwy drewna, a także ozdobę ściany naprzeciwko wejścia, stanowi natomiast duży kamienny slab, wykonany z onyksu w odcieniu bieli, zieleni i brązu. Centralny punkt całego założenia stanowi zaś organiczna wyspa, która dzięki swojej wklęsło-wypukłej formie zaprasza, wciąga i kieruje do odpowiednich stref.

Istotny element projektu stanowi także oświetlenie zaprojektowane przy współpracy z Aureola Studio. Tutaj również teraźniejszość prowadzi dialog z przeszłością. Nowoczesne ledy oraz mleczne kinkiety przypominające nieregularne formy kamieni, połączono ze stojącymi lampami stołowymi vintage. Dzięki licznym odbiciom w lustrach dają one wrażenie niezwykle pożądanego w jubilerstwie efektu brylacji.

nowy butik Jagg

Jagg

Stworzona przez Jagodę Marudę marka rozpoczęła działalność w 2013 roku, kiedy to powstała inspirowana podróżami kolekcja kolczyków wykonanych techniką sutasz. Oferta Jagg szybko powiększyła się o minimalistyczne naszyjniki, bransoletki, pierścionki i kolczyki, by współcześnie występować jako dwie oddzielne linie. 

Linia jagg. to zarówno współczesne, minimalistyczne projekty jak również te, inspirowane wzornictwem przełomu XIX/XX w. Jagg. vintage to natomiast kolekcja przedwojennych unikatów, które powstały w dawnych pracowniach złotniczych.

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Odkrywanie tradycji

Odkrywanie tradycji

Warszawa | 28 lipca 2023

Zofia Wyganowska i Agata Melerska interpretują XIX-wieczne wnętrze

Wszystko płynie

Wszystko płynie

Warszawa | 1 sierpnia 2022

Luksusowa biżuteria od polskiej marki rzemieślniczej Beller