Łukasz Jemioł wraca do natury

Można już odwiedzać odmieniony flagowy butik Łukasza Jemioła w Warszawie. Jego odświeżone wnętrze w myśl idei „Back to nature”, jaka przyświeca również najnowszej kolekcji projektanta, czerpie inspiracje z natury. Za projekt odpowiada Marta Napiórkowska-Łosin z ManaDesign.

– Odświeżenie wnętrza stało się integralną częścią zmian, jakie w ostatnim czasie towarzyszą marce Jemiol. Bardzo nam zależało, aby kontynuując zmianę wizerunku do  butiku przenieść odrobinę natury. Dlatego zdecydowaliśmy się na wykorzystanie naturalnego kamienia oraz posadzenia drzewa w centralnej części sklepu, a kolorystykę utrzymać w naturalnych, spokojnych barwach. To wszystko pozwala odpowiednio wyeksponować ubrania, a wnętrze nie przytłacza oraz gwarantuje spędzenie przyjemnego czasu w trakcie zakupów – mówi projektant Łukasz Jemioł.

butik Łukasza Jemioła

Butik Łukasza Jemioła został zaprojektowany przez Martę Napiórkowska-Łosin z ManaDesign. Projektantka uchwyciła odmieniony styl marki, tworząc minimalistyczne, nietuzinkowe, spójne wnętrze. Jego głównym elementem jest beżowy trawertyn, którego wyjątkowa porowata faktura zachwycała już w starożytnym Egipcie. Oprócz wykonania z niego elementów wystroju takich jak ekspozyty, kontuar czy wyjątkowej podświetlanej asymetrycznej centralnej ściany, na której widnieje logo marki, kamień wtopiono również w posadzkę butiku. Na środku znajduje się także kamienna donica, w której posadzono wysoki figowiec dębolistny. Jego żywa zieleń idealnie komponuje się z naturalną kolorystyką butiku. Wszystko dopełniają czarne detale w postaci nowoczesnego oświetlenia czy wieszaków oraz szaro-błękitny obraz Jana Lebensteina.

butik Łukasza Jemioła

Łukasz Jemioł

Projektant, twórca jednej z czołowych polskich marek modowych, który od niemal 15 lat ubiera przedstawicieli świata mody, show-biznesu i mediów. Zdobywca licznych nagród, W swoich kolekcjach odważnie łączy różne style. Jego projekty to zarówno romantyczne i zwiewne kreacje, nowoczesne i minimalistyczne formy, jak i odważne, kobiece kroje.

***

Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Retro z wigorem

Retro z wigorem

Gdańsk | 17 sierpnia 2022

Modne i funkcjonalne mieszkanie dla młodej rodziny

Luksus w stylu vintage

Luksus w stylu vintage

Warszawa | 10 lutego 2022

Odwiedzamy nowy butik Jagg, który stworzyło trio znakomitych projektantek wnętrz