Różane sanktuarium kobiecości

Flagowy butik Magdy Butrym to prawdziwe sanktuarium luksusu i kobiecości. Z okazji dziesięciolecia istnienia swojej autorskiej marki znana projektantka otworzyła go w utrzymanej w eklektycznym stylu z neobarokowymi elementami kamienicy przy ulicy Foksal 13/15. To właśnie tutaj, niemal trzy stulecia temu, rozkwitał dystyngowany ogród miejski, który zachwycał warszawską arystokrację. 

Wybór takiej lokalizacji jest nieprzypadkowy, projektantka na każdym kroku podkreśla jak wyjątkowym źródłem inspiracji jest dla niej ukochane miasto.

Otwarcie pierwszego w historii marki butiku w tak niezwykłej formie i miejscu, daje mi poczucie spełnienia marzeń o przestrzeni, w której można oddziaływać na wszystkie zmysły odwiedzających i opowiadać o moich projektach w nowy, wielowymiarowy sposób mówi Magda Butrym.

Współpraca ze szwedzką firmą architektoniczną Stamuli zaowocowała wnętrzem, które łączy w sobie elementy historyczne związane z kamienicą sztukaterie o roślinnych formach, kaflowe kominki i półkolumny o dekoracyjnych kapitelach z nowoczesnymi detalami, tworzącymi niezwykle wysublimowaną atmosferę. 

Butik Magdy Butrym

Butik Magdy Butrym

W czasach, gdy wiele luksusowych marek zwraca się w kierunku surowego minimalizmu, Magda Butrym pozostaje wierna oryginalnej estetyce odzwierciedlającej etos jej firmy. W butiku królują bezkompromisowa charyzma, sensualne elementy wyposażenia, okrągłe formy, miękkie tekstury i harmonijne zestawienia kolorów.

Ważnym elementem wystroju butiku jest także rzeźba Bacello autorstwa Gino Bogoniego z 1976 roku. Wykonana z brązu sylwetka symbolizuje kobiecość, silną i zmysłową czyli dokładnie taką, która inspiruje projektantkę i emanuje w jej kreacjach.

Butik Magdy Butrym został również skrupulatnie zaprojektowany pod kątem komfortu klientów. Pierwsza sala, utrzymana w odcieniach kości słoniowej i pudrowego różu, prezentuje wybrane ubrania z kolekcji SS24 Slavic Chic i akcesoria, w tym torebki Brigitte topowy projekt marki. Druga sala zachwyca mariażem klasycystycznych ornamentów wnętrza i mebli vintage, takich jak owalny stół projektu Karla Springera z lat 80., welurowe fotele w formie róży kultowe dzieła japońskiego wizjonera Masanori Umedy, i żyrandol La Murrina z lat 60., wykonany z płatków szkła murano.

Przestronna przymierzalnia z miękką wykładziną i gigantycznymi kotarami zapewnia gościom poczucie pełnej intymności. Zwieńczeniem wizyty w butiku jest natomiast dyskretny i efektowny pokój do pakowania kameralna przestrzeń utrzymana w kolorze różanej czerwieni i atramentowej czerni.

Magazyn Design Alive

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Magda Butrym

Urodziła się w 1985 roku w Zabrzu. Edukowała się w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru w Warszawie. Zanim w 2014 roku założyła własną markę, pracowała jako stylistka w TVP i projektantka dla marki La Mania. Jej świetnie skrojone, zmysłowe kreacje cieszą się ogromną popularnością wśród gwiazd światowego show-biznesu. Butrym współpracuje z niezależnymi rzemieślnikami z całej Polski, wzbogacając najwyższej jakości tkaniny o elementy ręcznie robione na drutach, plecione skóry i ręcznie haftowane ozdoby. Jej marka trafiła na prestiżową listę Lyst Index jako jedno z najciekawszych odkryć 2023 roku.

Magda Butrym założyła swoją autorską, modową markę w 2014 roku. Zaprojektowane przez nią kreacje noszą m.in. siostry Kardashian, Lady Gaga, Jennifer Lawrence, Margot Robbie czy Kendall Jenner.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Luksus w stylu vintage

Luksus w stylu vintage

Warszawa | 10 lutego 2022

Odwiedzamy nowy butik Jagg, który stworzyło trio znakomitych projektantek wnętrz