Tradycja, jakość i styl – drewniane meble Nizio

Meble z litego drewna sprawdzają się zarówno w salonach i jadalniach, jak i w pokojach dziecięcych. Są doskonałym wyborem – odpowiednio zabezpieczone i pielęgnowane mogą służyć przez wiele lat. Jednak najważniejsza jest jakość wykonania – wie o tym producent mebli Nizio. Polska rodzinna firma, w której od sześćdziesięciu lat tworzy się piękne meble z drewna.

Marka Nizio po pierwsze stawia na jakość. Meble z drewna i dodatki powstają w niewielkiej manufakturze w Biłgoraju. W stolarni pracuje ok. dwudziestu osób, niektóre z nich są związane z firmą od kilkudziesięciu lat. Meble są wykonane z doskonałych materiałów. Starannie wyselekcjonowane drewno pochodzi z certyfikowanych źródeł. Firma łączy nowoczesne technologie z tradycyjnymi technikami stolarskimi, jak np. „jaskółczy ogon” (czyli najstarsza mechaniczna metoda łączenia drewna, gwarantują trwałość i solidność konstrukcji). Każdy element mebli Nizio, nawet wyprodukowany przy pomocy maszyn, przechodzi przez ręce człowieka, jest wykończony starannie i z dbałością o najmniejsze detale. Do produkcji są używane ekologiczne farby i kleje na bazie wody, co sprawia, że meble są bezpieczne dla zdrowia przyszłych użytkowników.

Nizio

Klient na pierwszym miejscu

Dla zarządzającego firmą Jana Nizio niezwykle istotny jest także kontakt z klientem i realizacja indywidualnych zamówień. Wymiary, gatunek drewna, wybarwienie, kolor wykończenia – każdy klient może sam zdecydować, jak ma wyglądać jego wymarzona komoda, łóżko czy fotel. Ponieważ nie jest to masowa produkcja i każdy mebel powstaje na zamówienie, czas realizacji może wynosić do czterech tygodni. Warto jednak poczekać – meble trafiają do swoich nowych właścicieli w całości. Firma oferuje usługę transportu, wniesienia i montażu w domu klienta, czym niejednokrotnie zajmuje się sam właściciel firmy.

Bogata oferta

W katalogu Nizio swoje wymarzone meble z drewna odnajdą zarówno wielbiciele stylizowanych, finezyjnych form, miłośnicy stylu vintage czy klasyki, jak i fani nowoczesnych, prostych brył. W ofercie są meble przeznaczone do pokojów dziecięcych. Na przykład łóżeczka, które rosną wraz z dzieckiem (wybrane modele można przekształcić w tapczany), komody, przewijaki, niewielkie regały, skrzynie i szafki. Nie brakuje także dużych regałów i zabudów do salonów, ponadto są szafki rtv, stoły, krzesła, stoliki kawowe, konsole i toaletki. Drewniane meble Nizio są doskonałą bazą do tworzenia aranżacji w różnych stylach.

Nizio

Meble z historią

Rodzina Nizio istnieje od 1959 roku i jest związana z drewnem od czterech pokoleń. Firmę założył w Stanisław Nizio, syn cieśli, który początkowo zajmował się tworzeniem mebli do instytucji sakralnych, później zaś produkował okna i drzwi drewniane. Każdy z czterech synów założyciela był zaangażowany w pracę w stolarni. Ostatecznie jednak tylko jeden z nich, Jan, przejął firmę po ojcu i rozpoczął produkcję mebli.

Realizował zlecenia indywidualne, współpracował jako podwykonawca z markami obecnymi tylko na rynku polskim, jak i gigantami o zasięgu międzynarodowym. Produkcja masowa nie pasowała do jego wyobrażenia na temat produktu. Nie pozwalała na tworzenie mebli wyjątkowych, jedynych w swoim rodzaju, o doskonałej jakości. Dlatego zrezygnował ze współpracy z dużymi markami i zajął się tworzeniem takich mebli, o jakich marzył. Dziś marką zarządza jego syn Jan. Odziedziczył po ojcu nie tylko imię, ale też zamiłowanie do drewna tworzenia i pięknych, jakościowych produktów. Jak sam żartobliwie mówi „wióry płyną mu we krwi”, prowadzenie firmy, rozwijanie jej, budowanie wizerunku jest jego pasją.

Więcej informacji na: www.niziohome.pl

Powiązane artykuły: