Ventura Projects, organizator słynnych wydarzeń mediolańskich, po 10 latach kończy działalność

Założycielka i dyrektor artystyczna Ventura Projects, Margriet Vollenberg, ogłosiła, że po dziesięciu latach działalności oraz pełnych zaangażowania przygotowaniach do 11. edycji Milan Design Week 2020 słynna platforma wystawiennicza musi zakończyć działalność. Bolesna dla świata designu decyzja jest podyktowana stratami poniesionymi na skutek pandemii koronawirusa.

– Ogromnym smutkiem było dla mnie przyglądanie się jak pandemiczny kryzys dotyka całą branżę ewentową oraz projektową, w tym również moją działalność. Spędziłam wiele bezsennych nocy szukając rozwiązania, które pomogłoby uratować lub przekształcić Venturę, tak aby dostosować się do nowych realiów. Nie udało się go znaleźć i dziś, z ogromnym bólem serca, muszę świadomie przyznać, że dalsze budowanie mojego marzenia oraz wsparcie w rozwoju wielu innych marzeń wspaniałych studiów i projektantów jest dłużej niemożliwe – tłumaczy Holenderka.

Firma Ventura Projects była organizatorem m.in. Ventura Lambrate a potem Ventura Centrale podczas mediolańskiego tygodnia designu. Były to małe festiwale designu, miejsca prezentacji zarówno nowatorskich koncepcji instytucji i szkół, jak i produktów mniejszych marek. Gromadziły dziesiątki projektantów i tysiące oglądających.

Liczni projektanci z całego świata przesyłają Margriet Vollenberg wyrazy wsparcia. Ventura Projects było przestrzenią, która umożliwiła rozpoczęcie kariery wielu ikonicznym dziś twórcom. Słowa wsparcia oraz wyrazy smutku przekazał m.in. holenderski projektant Maarten Baas, Satoshi Yoshiizumi z japońskiego kolektywu Takt Project czy włoski projektant Luca Nichetto.

Więcej na: www.venturaprojects.com

Ventura Centrale 2019 – aftermovie from Ventura Projects on Vimeo.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Projekt spod strzechy

Projekt spod strzechy

Szczecin | 24 sierpnia 2023

Apartamenty w gospodarstwie agroturystycznym od studia Loft Kolasiński

Krajobraz domowy

Krajobraz domowy

Paryż | 15 lutego 2023

Francuski projektant nawiązuje dialog między naturą, a domowym wnętrzem

Norwegia? Obecna!

Norwegia? Obecna!

Oslo | 27 grudnia 2022

Nowa definicja skandynawskiego designu od Kråkvik & D’Orazio

Niepowtarzalne meble ze słomy. Kunszt rzemiosła w projekcie Adama Goodruma i Arthura Seigneura

Słomą malowane

Paryż | 30 października 2020

Kunszt rzemiosła w projekcie Adama Goodruma i Arthura Seigneura

Luksusowy apartament w sercu Warszawy

Ekstrawagancja

Warszawa | 30 października 2020

Luksusowy apartament w sercu Warszawy z dostępem do... fosy!