Projekt spod strzechy

Biura architektoniczne projektują apartamenty, domy czy eleganckie butiki. Jak jednak często czytamy o projekcie wnętrz dla apartamentów agroturystycznych? Takie zlecenie realizowało właśnie studio Loft Kolasiński. Jak wygląda design w agroturystyce?

Kto i po co spędza czas w gospodarstwach agroturystycznych? To miejsca raczej dla przepracowanych „mieszczuchów”. Szukają oni na ogół ciszy i spokoju. Wierzą, że kontakt z naturą i prostym wiejskim życiem przyniesie ukojenie skołatanym nerwom. Jak więc zaprojektować wnętrze apartamentu agroturystycznego by sprzyjało ono wyciszeniu i odpoczynkowi? Jakie ono powinno być?

Patrząc na zrealizowany przez studio Loft Kolasiński projekt, doskonale już wiemy, czego oczekiwał klient. Powstały projekt uderza prostotą, ale i ciepłem. Jest w nim też coś nostalgicznego. Właśnie może tego szukamy w gospodarstwach agroturystycznych. Swego rodzaju tęsknoty za dawnym życiem, za wakacjami u cioci na wsi.

Projekt studia Loft Kolasiński dla wielu gości gospodarstwa agroturystycznego, w którym go zrealizowano będzie jak prawdziwa kapsuła czasu. Czasu prostego, ale jednak i wygodnego życia

Niech bowiem nikogo nie zdziwi, projekt, choć nieco rustykalny jest współczesną interpretacją wiejskiej izby. Takiej z wygodnymi kanapami i wszystkim innym, co do wypoczynku jest niezbędne.

Magazyn Design Alive

NR 44 LATO 2023

ZAMAWIAM

NR 44 LATO 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 10 DA HOME 2023

Loft Kolasiński przygotował projekt trzech niezależnych apartamentów agroturystycznych o powierzchni 80 m kw. każdy. Wszystkie mieszczą się w budynku zlokalizowanym w jednej z zachodniopomorskich wsi.

Aapartamenty składają się z salonu połączonego z kuchnią i jadalnią, łazienki i dwóch sypialni na piętrze. Wakacje w otoczeniu lasów może tu spędzić cała rodzina. Nie trudno się domyślić, że do produkcji wyposażenia i wykończenia wnętrza użyto głównie naturalnych materiałów. Jest tu drewno, kamień, stal, beton, ale nie mogło też zabraknąć tkanin lnianych czy wełnianych.

Architekci z Loft Kolasiński tym razem wykonali według własnego projektu nie tylko meble. Tak powstały kuchnia, garderoby, łóżka czy biblioteki, ale i schody. Pracownia odpowiadała także za projekt stolarki stalowej np. drzwi. Zaprojektowane przez architektów a wykonane przez Patryk Bieg Woodmaker sprzęty uzupełniono klasycznymi meblami, lampami i akcesoriami projektów Sergio Saporitiego, Arne Jacobsena czy Vernera Pantona.

Warto dodać, że także sam budynek powstał przy wykorzystaniu tradycyjnej technologii szkieletowej. Do jego budowy użyto materiałów tradycyjnych i ekologicznych takich jak beton konopny czy cegły rozbiórkowe. Zaskoczeniem nie powinny być też wewnętrzne gliniane tynki. Wykonał je ręcznie jak przed laty brat inwestora.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Krajobraz domowy

Krajobraz domowy

Paryż | 15 lutego 2023

Francuski projektant nawiązuje dialog między naturą, a domowym wnętrzem

Norwegia? Obecna!

Norwegia? Obecna!

Oslo | 27 grudnia 2022

Nowa definicja skandynawskiego designu od Kråkvik & D’Orazio