Luksusowy apartament w sercu Warszawy

– Projektowanie nowego wnętrza to zawsze ciekawe i ekscytujące zadanie, tym projekcie o tyle wyjątkowe, że od początku właściciele zakładali wynajęcie apartamentu, dlatego końcowy użytkownik nie był do końca znany – wspomina architekt Łukasz Kałasa.

– Budynek położony w niecodziennej scenerii zabudowań fortecznych z dostępem do fosy, prowokował do ekstrawaganckiego działania. Stumetrowa przestrzeń salonu, kuchni jadalni i gabinetu jest otwarta i zarazem zapewnia możliwość dyskretnego spędzania czasu. Zdecydowani i świadomi oczekiwanego efektu właściciele, poprosili również o pokierowanie wszelkimi pracami, aby efekt ostateczny był dopracowany i spójny. Udało się tak bardzo, że inwestorzy chętnie spędzali wolne chwile w mieszkaniu przed jego przekazaniem najemcy, którego udało się pozyskać w zadziwiająco krótkim czasie – dodaje.

Prace nad projektem rozpoczęły się jeszcze na etapie budowy budynku i osiedla. Dzięki temu zespół Kałasa Concept już wtedy mógł rozplanować rozstawienie ścian oraz instalacji wewnętrznych, takich jak dom inteligentny czy klimatyzacja; a po oddaniu budynku do użytku przez dewelopera można było od razu przystąpić do prac wykończeniowych. Przestrzeń podzielono na dwie strefy. Reprezentacyjną – z olbrzymim salonem, kuchnią, jadalnią i gabinetem, otwartą na obszerny taras i ogród opadający do fosy z wodą; oraz prywatną, którą odgradzają od reprezentacyjnej drzwi przesuwne. W tej części znajdują się trzy duże sypialnie w tym jedna z przechodnią garderobą i łazienką. Eleganckie materiały i dekoracyjny, ale utrzymany w prostym charakterze wygląd miał za zadanie tworzyć wyszukaną przestrzeń, ale bez nadmiernego „przegadania”. Luksusową atmosferę tworzą detale – wykorzystanie naturalnego kamienia, duży format płyt oraz piękny dębowy parkiet w klasyczną jodełkę.

Projekt wyróżniono prestiżową, międzynarodową nagrodą European Property Awards w kategorii Residential Interior Apartment.

Więcej na: www.facebook.com/kalasaCONCEPT

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki! Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dyskretny eklektyzm

Dyskretny eklektyzm

Warszawa | 21 maja 2024

Odwiedzamy 100-metrowy apartament w kamienicy tuż przy warszawskich Łazienkach

Projekt spod strzechy

Projekt spod strzechy

Szczecin | 24 sierpnia 2023

Apartamenty w gospodarstwie agroturystycznym od studia Loft Kolasiński

Krajobraz domowy

Krajobraz domowy

Paryż | 15 lutego 2023

Francuski projektant nawiązuje dialog między naturą, a domowym wnętrzem

Domowa galeria sztuki

Domowa galeria sztuki

Santiago | 28 stycznia 2023

Zaglądamy do spektakularnego apartamentu w bogatej dzielnicy stolicy Chile