Tabanda: Projektujemy i produkujemy fajne rzeczy [zdjęcia]

Po bardzo udanym ubiegłym roku, zwieńczonym zdobyciem Design Alive Awards 2014 w kategorii Kreator, gdańska grupa projektowa Tabanda idzie za ciosem, prezentując nowości na prestiżowych targach IMM w Kolonii (19-25 stycznia).

Wszystkie produkty Tabandy (Megi Malinowska, Filip Ludka, Tomek Kempa) powstają w ich warsztacie, w dawnej Królewskiej Fabryce Karabinów na Dolnym Mieście w Gdańsku. – Naszą siłą napędową jest fascynacja tworzywem – chęć zgłębienia jego potencjału i ograniczeń. Drewniana sklejka – wizytówka Tabandy – poddawana jest przez nas ręcznej obróbce, dzięki czemu produkcja nabiera osobistego charakteru. W efekcie nasze projekty zyskują własne życie – mówią projektanci. – Te, które już stworzyliśmy, są pełnoprawnymi członkami naszego zespołu i zazwyczaj to one podsuwają nam kolejne pomysły. Wspólnie wypracowaliśmy styl oparty na subtelnych kontrastach i nieoczywistych zestawieniach: motywy inspirowane naturą przemycamy do nowoczesnych geometrycznych form, a surowe, industrialne akcenty łączymy z żywą, pogodną kolorystyką. Wdrażamy w życie nasze motto – projektujemy i produkujemy fajne rzeczy.

Tabanda podbija targi IMM w Kolonii

Podczas IMM Cologne Tabanda zaprezentowała kilka nowości. Najważniejszą z nich jest Dynks, półka modułowa, oparta o ciekawy i prosty system montażu. Powstał mebel kreatywny, mobilizujący, dający szereg rozwiązań i modyfikacji z wykorzystaniem łącznika, który oferuje ogrom radości i możliwości. Półka jest zapowiedzią kolejnych projektów opartych o tą technikę łączenia.

Drugą nowością jest stolik kawowy Mobiush – owoc połączenia technologii i precyzji z naturalnością drewna.  Finezyjnie powyginane aluminiowe nogi wplecione zostały – niczym wstęga – w prosty, fornirowany dębem blat, otrzymując lekką i stabilną formę, która zmienia kształt zależnie od perspektywy.

Na targach gdańszczanie pokazali też nową wersję fotela Diago z okładziną filcową oraz rozbudowaną rodzinę stołów jadalnych Maciek. – Oprócz nowych kształtów, wprowadziliśmy do oferty nowe kolory, w tym limonkową zieleń, z której jesteśmy nadzwyczaj dumni – dodaje Tabanda.

Więcej na: www.tabanda.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: