Słynni projektanci Tom Dixon, Nika Zupanc i Stefano Giovannoni na Warsaw Home 2018

Kolejna edycja Warsaw Home, największych targów wyposażenia wnętrz w Europie Środkowo-Wschodniej, wystartuje 4 października 2018 roku. Piszemy, dlaczego warto tam być.

Targi Warsaw Home, które są organizowane od 2016 roku, to dla wielu wciąż stosunkowo nowy punkt w kalendarzu najważniejszych wydarzeń wnętrzarskich w Europie. Dwie zorganizowane z rozmachem dotychczasowe edycje imprezy udowodniły jednak, że producenci, architekci, projektanci i entuzjaści dobrego designu mogą się spotykać nie tylko w Mediolanie, Kolonii, Paryżu czy Sztokholmie, ale także w Warszawie. Sukces frekwencyjny imprezy pokazał, że w tym regionie potrzebny był świeży pomysł na międzynarodowe targi designu użytkowego kierowanego do szerokiego grona odbiorców o zróżnicowanych preferencjach. Wiele wskazuje jednak na to, że targi Warsaw Home 2018, które startują już 4 października pod hasłem „Siła!”, będą jeszcze bardziej spektakularne. Sprawdźcie, dlaczego warto tam być.

Sukces poprzednich edycji Warsaw Home sprawił, że w tym roku chce się tam zaprezentować jeszcze więcej firm. Organizatorzy spodziewają się łącznie 800 marek. Swoją obecność potwierdzili już międzynarodowi gracze tacy jak Vitra, Magis, Kartell czy Kinnarps, których przyciąga dobra koniunktura na polskim rynku wnętrzarskim oraz bliskość rynków wschodnich. Na Warsaw Home 2018 warto jednak zwrócić uwagę także na firmy z Polski, która jest przecież szóstym producentem i czwartym eksporterem mebli na świecie.

wh_designalive - 1

Żeby odpowiedzieć na rosnące zainteresowanie, organizatorzy wydarzenia postanowili ponad dwukrotnie powiększyć przestrzeń ekspozycyjną. Wystawcy dostaną do dyspozycji 5 hal o łącznej powierzchni 120 tys. m kw., które będą podzielone na sektory Furniture, Kitchen&Dining, Deco, Interior Finish oraz Selected Design. Mniejsze firmy i młodzi projektanci zaprezentują się natomiast w specjalnej strefie Poland Design Festival. Wydłużenie czasu trwania targów do czterech dni (4-7 października 2018 r.) oraz wprowadzenie ścisłego podziału na część branżową (czwartek, piątek) i otwartą dla wszystkich (weekend), ułatwi zadanie profesjonalistom, którzy chcą nawiązywać relacje biznesowe podczas wydarzenia.

Organizatorzy Warsaw Home od początku stawiają też na spotkania z najlepszymi projektantami i architektami, które budują prestiż imprezy i są prawdziwym magnesem dla odwiedzających. W 2016 roku gościem specjalnym wydarzenia był Karim Rashid, Neri&Hu czy Paul Heijnen. Nie inaczej będzie tym razem, ponieważ na Warsaw Home 2018 pojawią się m.in. Tom Dixon, Nika Zupanc i Stefano Giovannoni.

Więcej informacji na temat Warsaw Home 2018 na: www.warsawhome.eu

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: