Skandynawski styl i polskie akcenty

Ruchliwe Śródmieście Warszawy i zaciszna kamienica na tyłach teatru Polonia skrywają przepiękne, eleganckie wnętrze. Soi za nim Katarzyna Dziurdzia.

Mieszkanie należy do pary młodych ludzi, którzy uwielbiają styl skandynawski – miękkie kolory, dużo jasnego drewna i charakterystyczną naturalną harmonię i spokój wnętrz. Katarzyna Dziurdzia, architektka czuwająca nad realizacją projektu, przekonała ich do wprowadzenia różnorodnych połączeń, które stworzą wielowymiarową aranżację. W rezultacie na sześćdziesięciu metrach kwadratowych powstało wnętrze korespondujące z historycznym budynkiem. Z jednej strony czuć tu skandynawskiego ducha. Z drugiej, pojawiają się elementy typowe dla polskich wnętrz, jak parkiet w jodełkę czy sztukaterie. Ważną rolę pełnią tu starannie dobrane meble. Większość została specjalnie zaprojektowana przez autorkę projektu, która nawiązała do klasyków wzorniczych z lat 50. i 60. XX wieku.

KamienicaPiekna_DesignAlive - 1

We wnętrzach pojawiły się również produkty polskiej marki Nobonobo, która specjalizuje się w produkcji mebli wypoczynkowych. Sofa Paradise okazała się niewiarygodnie wygodna, a to za sprawą specjalnego wypełnienia SoftLayers, które daje miękkość i bardzo wygodne podparcie ciała. Technolodzy firmy opracowali własny system zwiększający wygodę korzystania z mebli. Główną rolę odgrywa tutaj bardzo miękka pianka poliuretanowa, na której wierzchu znajduje się gruba warstwa naturalnego pierza.

Więcej na: www.dziurdziaprojekt.com

***

Inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu, dwa razy w tygodniu w Twojej skrzynce!  Zapisz się na nasz newsletter

KamienicaPiekna_DesignAlive - 2

KamienicaPiekna_DesignAlive - 5

KamienicaPiekna_DesignAlive - 4

KamienicaPiekna_DesignAlive - 6

KamienicaPiekna_DesignAlive - 3

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: