Komfortowe piękno natury

Podczas targów branżowych w hiszpańskiej Saragossie  polska marka Nobonobo po raz pierwszy zaprezentowała nowość w portfolio – sofę Lanube, zaprojektowaną przez Ewę Półtorak – projektantkę produktu, która dołączyła do zespołu kreatywnego firmy. Nie bez powodu premiera ta odbyła się w Hiszpanii. To właśnie w sercu Półwyspu Iberyjskiego Ewa Półtorak doskonaliła swoje umiejętności, studiując m.in. wzornictwo przemysłowe w Walencji.

– Od zawsze z pasją i niesłabnącą ciekawością podchodziłam do twórczej pracy w obszarze form użytkowych – mebli. To pozwoliło mi na skuteczny rozwój moich planów i ożywienie ich w postaci realizowanych projektów  – mówi Ewa Półtorak.

– Po trzech latach pracy w studiu projektowym Enrique Martí Asociados w Walencji, postanowiłam zrobić kolejny krok i stworzyć własną przestrzeń do urzeczywistniania swojej pasji, czerpiąc inspiracje z elementów otaczającego mnie świata. W mojej filozofii pracy projektowanie zaczyna się od człowieka. Polega na studiowaniu, analizowaniu, obserwacji i zrozumieniu człowieka, jego zwyczajów i stylu życia, a w drugiej kolejności na identyfikacji i nazwaniu potrzeb. Każdy projekt zaczynam z nową ciekawością; wymieniając się wiedzą i doświadczeniem, dzieląc opiniami i wrażeniami tak, by w rezultacie stworzyć produkt, który ułatwi i ulepszy życie codzienne, zwiększy komfort i świadomość użytkownika – dodaje projektantka.

Ewa Półtorak

Inspiracją dla kolekcji Lanube było piękno natury, a także zmienność pór roku, dnia czy nastrojów. Sofę zaprojektowano z myślą o przestrzeni do odpoczynku i spędzania czasu z bliskimi. Miękkie i proste formy, a zarazem pokaźne moduły, zapraszają do odprężenia. Umożliwiając dowolne kreowanie nieskończonych kompozycji, gwarantują komfort dopasowany do indywidualnych potrzeb użytkownika. Lanube to kolekcja wyrafinowana w dotyku. Z subtelnymi detalami perfekcyjnie zintegrowanymi z formą, tworząca dodatkowe funkcjonalności, dzięki którym mebel wzbogaci każde wnętrze.

Ewa Półtorak

Ewa Półtorak

Absolwentka poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Wzornictwa Przemysłowego na Politechnice w Walencji. Doświadczenie zawodowe zdobywała w studiu projektowym Enrique Martí Asociados w Walencji. Do twórczej pracy w zakresie form użytkowych od zawsze podchodzi z pasją i niesłabnącą ciekawością. Każdy projekt zaczyna od analizy i zrozumienia potrzeb człowieka, jego zwyczajów i stylu życia, tak, by zaprojektowaną formą wprowadzić w codzienność harmonię estetyczną oraz większy komfort użytkownika. Od marca 2022 roku pełni rolę projektantki produktu w zespole Nobonobo.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Systemowy regał Bamba. Nowość od marki Nobonobo

Bamba

Warszawa | 3 listopada 2020

Systemowy regał Bamba od Mleko Living dołączył do nowości Nobonobo

Konsekwentny i ciepły modernizm na przedmieściach Szczecina

Ciepły modernizm

Szczecin | 10 października 2020

Dom w dzielnicy Osów wyróżnia się estetyczną konsekwencją