Showroom spod znaku jaskółki

Na warszawskim Powiślu powstał showroom Swallow’s Tail Furniture z meblami z naturalnego drewna. W klimatycznym, domowym wnętrzu można kupić meble z ekspozycji, obejrzeć drewniane stoły rozkładane, komody i stoliki, skorzystać z profesjonalnej porady i porozmawiać z projektantami – Magdaleną Hubką i Piotrem Grzybowskim. 

Ulica Juliana Smulikowskiego to wyjątkowy adres w Warszawie. Modernistyczna architektura z lat 30. jest tu zachowana niemal bez uszczerbku. Znajdziemy tu wybitne przykłady kamienic mieszkalnych Bohdana Pniewskiego w stylu tzw. miękkiego funkcjonalizmu, czy kamienice modernistyczne Jerzego Gelbarda i Romana Sigalina z charakterystycznymi wykuszami.

Panuje tu przedwojenny klimat, który przyciąga nie tylko miłośników architektury. Rytm proporcjonalnych elewacji, z trójbocznymi wykuszami, punktują kute bramy strzegące wejścia do kamiennych holi. W takim krajobrazie obowiązują czyste proporcje, prostota i dopracowany detal. Kiedy więc zwolnił się lokal użytkowy w przedwojennej kamienicy z lat 30., pod numerem 7, serca Magdy i Piotra zabiły szybciej. Według właśnie takich reguł, od dawna wyobrażali sobie projekt showroomu swojej marki Swallow’s Tail.

Magazyn Design Alive

NR 47 WIOSNA 2024

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

Zobaczyć i dotknąć na żywo

Złożycieli i twórców manufaktury Swallow’s Tail Furniture charakteryzuje szczególne podejście do produkcji. Proces powstawania mebli od początku do końca jest w ich rękach – od pierwszej kreski szkicu na papierze czuwają nad każdym kolejnym etapem kreacji. Tak też podeszli do swojego showroomu.

– Od lat marzyliśmy, żeby stworzyć „swoje okno na świat”. Myśleliśmy o miejscu, w którym moglibyśmy spotykać się z naszymi klientami, architektami, a także fascynatami wnętrz i designu, którzy chcieliby zobaczyć i dotknąć nasze produkty na żywo – wyjaśniają Magda Hubka i Piotr Grzybowski.

Na co dzień współpracują z nami genialni fotografowie: Vojtech Veskrna, Marek Swoboda, Ernest Wińczyk, Jassen Hristov, jednak możliwość zobaczenia i sprawdzenia jaki jest odbiór ich autorskich mebli w rzeczywistości, wydała im się nie do przecenienia. 

Swallow's Tail Furniture

Domowy salon meblowy

Showroom Swallow’s Tail Furniture zaprojektowała Magda. Jej intencją, było stworzenie wnętrza o charakterze domowego salonu, w którym można poczuć się swobodnie i miło. Można tu zatrzymać się na chwilę, zainspirować klimatem i wziąć coś z tej niezobowiązującej atmosfery do własnego domu.

– W naturalny sposób pokazujemy tu aranżacje naszych mebli, stołów, komód i stoliczków. Można podpatrzeć, jak użyć je we wnętrzu, z czym połączyć, jak wyeksponować – tłumaczy Magda Hubke. – W showroomie mamy też, zgromadzone, jak w każdym domu kolekcjonerskie przedmioty. Są to m.in. obrazy Jerzego Zajączkowskiego, szkło użytkowe Moniki Rubaniuk, czy vintagowy CD player Bang & Olufsen. Znajdziemy tu także meble uzupełniające, od zaprzyjaźnionych marek, takich jak: Vzór, Loft Decora, czy Nobonobo. Jest marka autorskich dywanów Dywanowy, oraz totemy od Totem Studio Warsaw. Zapraszamy do współpracy artystów, w przyszłości będziemy organizować wernisaże, popularyzujące sztukę i design.

Prosta stylizacja wnętrza, która wydawała się konieczna w kontekście modernistycznej uliczki i przestrzeni lokalu. Sprawdziły się uproszczone środki wyrazu, takie jak: dynamicznie zestawienie kolorów, graficzne podziały, czy ocieplające przestrzeń nowoczesne drewniane boazerie. Aranżacja cały czas ulega kreatywnym zmianom w zależności od aktualnie eksponowanych modeli mebli spod znaku jaskółki.

Wsparcie u źródła

W komfortowej przestrzeni można obejrzeć nowości jakie jak komoda Phab, czy klasyki, np. komodę St Sideboard, czy kolekcję Bontri. Uwagę przyciągają także stoły rozkładane z kolekcji Widen, czy Taoz.

Na miejscu warto skorzystać z fachowego wsparcia i doradztwa, dobrać warianty i kolorystykę mebli, które można na miejscu skonfigurować i zamówić.

Showroom Swallow’s Tail pełni nie tylko ekspozycją funkcję. Odbywają się tu także spotkania z architektami wnętrz, projektantami i inwestorami, którzy mogą się zapoznać z tajnikami rzemiosła, obejrzeć próbniki, materiały uzupełniające, porozmawiać o swoich potrzebach i dostosować modele mebli Swallow’s Tail Furniture do swoich projektów.

W tym roku planowane są także dni otwarte dla klientów, prezentacje nowości, tematyczne szkolenia dla architektów. – Wszystko po to, aby nasze okno na świat było szeroko otwarte, zawsze pełne możliwości i inspirującej energii – puentują właściciele.

Showroom Swallow’s Tail mieści się w Warszawie, przy ul. Smulikowskiego 7.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: