Mieszkanie dla kolekcjonerki

Mieszkanie mokotowskiej kolekcjonerki nietypowych mebli, sztuki i plakatów znajduje się w przedwojennej kamienicy. Na powierzchni prawie 90 metrów kwadratowych Dziurdziaprojekt zaaranżowała osobistą przestrzeń do pracy, relaksu i przyjmowania gości – bo jak wiadomo, dzieła najlepiej czują się w towarzystwie podziwiających je oczu. 

– Projekt był dużym wyzwaniem z powodów technicznych. Musiałyśmy liczyć się z planowanym generalnym remontem wodno-kanalizacyjnym w całym budynku oraz z typowym dla tego typu kamienic zagadnieniem braku prostych kątów w mieszkaniu. Na szczęście współpraca z energetyczną klientką wynagrodziła nam wszystkie niedogodności – relacjonują projektantki z Dziurdziaprojekt.  

Magazyn Design Alive

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Najważniejszą częścią mieszkania jest oś salon – kuchnia, w którą zostało wkomponowane lustro. Prosty zabieg powiększył wnętrze nie tylko poprzez dodanie wrażenia większej przestrzeni ale również poprzez zmultiplikowane lampy, które w ten sposób zyskały kaskadową, rzeźbiarską aranżację.

Dziurdziaprojekt Mokotowskie mieszkanie_designalive

Centrum salonu jest stół z minimalistycznymi krzesłami, które nawiązują giętymi oparciami do rysunku przeszklonych drzwi, które oddzielają pokój dzienny od kuchni. Wszystko począwszy od listew przypodłogowych, drzwi, ścian i sufitów zostało pomalowane tym samym ciepłym odcieniem bieli. Wszystkie drzwi oraz parkiet przeszły gruntowną renowację.

W tak ujętej ramie zgaszony fiolet kuchennych szafek przywodzi na myśl akwarelowy obraz lub japońską rycinę. Minimalizm zabudowy jest zaakcentowany dziełami sztuki: Calderowskim mobilem i rysunkiem, który wygląda jak szkic do bauhausowskiej scenki rodzajowej. 

W sypialni na suficie została położona astralna mapa – wieloletnie marzenie klientki.

Właścicielce mieszkania również zależało na pomieszczeniu do pracy, które Dziurdziaprojekt zakomponowała w kolorach ulubionego plakatu kupionego w Nowym Jorku.

We wnętrzu znajdują się dwie łazienki: mała gościnna toaleta utrzymana w mocnym niebieskim kolorze z intensywnym spiekiem oraz łazienka prywatna, gdzie króluje minimalizm wzbogacony o wysublimowane detale takie, jak retro kinkiety przypominające kostki lodu. 

Dziurdziaprojekt Mokotowskie mieszkanie_designalive

Dziurdziaprojekt

Dziurdziaprojekt tworzą architektki wnętrz: Katarzyna Dziurdzia, Anna Zaprawa i Agnieszka Wróbel. Metodą ich pracy jest kolektywne podejście do realizacji poszczególnych realizacji. W ten sposób tworzą okazje do kolektywnego zawodowego rozwoju oraz twórczego dialogu z klientem. Projektują wnętrza apartamentów, domów i rezydencji, z zamiłowaniem do precyzji detalu, różnorodności stylów i malarskiej estetyki.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Przełamując konwenanse

Przełamując konwenanse

Warszawa | 4 lutego 2024

W tym wnętrzu arch. Oskar Firek umiejętnie zagrał polską młodą sztuką i designem