Najpierw przesunięte, teraz odwołane. Targi w Mediolanie nie odbędą się w tym roku

Targi Salone Internazionale del Mobile ostatecznie odwołano z powodu pandemii koronawirusa COVID-19. Decyzję o anulowaniu 59. edycji największych na świecie targów wyposażenia wnętrz podjął na dzisiejszym nadzwyczajnym posiedzeniu zarząd Federlegno Arredo Eventi, organizator targów.

Odwołania imprezy można było się spodziewać ze względu na rozmiary szerzącej się pandemii. Branża co prawda wciąż łudziła się, że być może sytuację uda się opanować do czerwca, na kiedy targi zostały przesunięte lub wyznaczony zostanie nowy termin wydarzenia w drugiej połowie roku.

Dla Mediolanu to bolesna decyzja. Łączne straty związane z odwołaniem imprezy szacuje się na 370 mln dolarów.

– Mediolan utracił ogromny biznes – napisała Laura Traldi, mediolańska dziennikarka prowadząca bloga o designie Design at Large.

60. edycja targów odbędzie się 13–18 kwietnia 2021. „Będzie to wydarzenie specjalne dla całego sektora. Po raz pierwszy wszystkie odbywające się co dwa lata wystawy odbędą się w połączeniu z Salone Internazionale del Mobile; (Workplace 3.0, EuroCucina, International Furnishing Accessories Exhibition, S.Project, SaloneSatellite, International Bathroom Exhibition)” – czytamy w komunikacie targów.

***

Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Mediolan Zmartwychwstanie

Mediolan Zmartwychwstanie

Mediolan | 13 września 2021

Pierwsze takie targi w historii. Kompletnie odmienione. Po 30 miesiącach przerwy