Pracownia Hardzieja w gdyńskich dokach

– Do połowy zeszłego roku pracowałem wyłącznie w domu, ale czułem, że przyda się miejsce, w którym można oddzielić życie zawodowe od prywatnego. Natomiast nie ukrywam, że teraz spędzamy w pracy większość czasu. W studiu nie ma jednak możliwości przenocowania, więc całe szczęście drugim domem jeszcze nie jest o swojej pracowni opowiada Patryk Hardziej, grafik i ilustrator.

– Studio znajduje się w sercu Gdyni na terenie portowym. Dzięki temu mamy możliwość przebywania nad morzem, będąc jednocześnie w pracy. Autentyczność i industrialny charakter starych modernistycznych chłodni portowych wpływa pozytywnie na kreatywność.

Miejsce zaplanowałem razem z Adą Zielińską, z którą współpracuję. Chcieliśmy mieć przestrzeń, która nie będzie zdominowana przez komputery i sprzęt elektroniczny. Zależało nam, aby pojawiły się tu maszyna do sitodruku czy stół kreślarski do rysunku ręcznego.

Na początku pomieszczenie było bardzo surowe, bardziej przystosowane na magazyn niż studio graficzne. Kiedy porównam stan przed i po, czuję, że zrobiliśmy kawał dobrej roboty.

W miejscu, w którym pracuję, zawsze muszę mieć pod ręką swoją biblioteczkę z książkami o projektowaniu. Przeważają wśród nich pozycje archiwalne z lat 70. i 80. – to w nich znajduję większość inspiracji.

Patryk Hardziej działający międzynarodowo multidyscyplinarny ilustrator, projektant grafik oraz researcher. Wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz założyciel kursów pod patronatem Karola Śliwki „Sztuka Projektowania”. Pomysłodawca i kurator Drugiej Ogólnopolskiej Wystawy Znaków Graficznych – wystawy polskiego designu zorganizowanej w pięciu krajach i nagrodzonej tytułem Projekt Roku 2016. Na swoim koncie ma współpracę m.in. z takimi markami i instytucjami jak: Amnesty International, British Airways, BMW, Costa Coffee, Coca-Cola, Mini, New Scientist Magazine, Bertagnolli, Mondadori Libri, Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki, Muzeum Emigracji w Gdyni, Centrum Designu Gdynia, Ministerstwo Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego Nowej Zelandii.

Więcej na: www.hardziej.com

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Przytulny minimalizm

Przytulny minimalizm

Gdynia | 20 stycznia 2024

Dwupoziomowy apartament w gdyńskim Orłowie projektu Karoliny Ossowskiej

Tu się czyta i rozmawia

Tu się czyta i rozmawia

Gdynia | 12 stycznia 2024

Przystań Widna została zaprojektowana z myślą o mieszkańcach. Ale tu przyjemnie!