Netflix bezpłatnie udostępnia serial o designie! I nie tylko. Sami zobaczcie

Warszawa | Dorota Łaski

23 kwietnia 2020 | Styl życia | Sztuka | Wydarzenia |

Wychodząc naprzeciw odbiorcom Netflix postanowił podzielić się dostępem do części swoich produkcji za pomocą platformy You Tube. Wśród udostępnianych seriali jest i propozycja dla fanów wzornictwa — serial dokumentalny „Abstrakt: sztuka designu”.

Fabuła koncentruje się na procesie twórczym, ludziach, którzy za nimi stoją i tym, jak ich pomysły wpływają na otaczający nas świat. Analityczna forma pozwala przyjrzeć się jak wizje przeistaczają się w realne zmiany dotykające naszej codzienności. Wśród przedstawionych postaci znajdują się m.in.: Paula Scher – amerykańska graficzka, Ilse Crawford – brytyjska projektantka wnętrz, Ralph Gilles – kanadyjsko-amerykański projektant samochodów, związany z marką Chrysler oraz Tinker Hatfield – amerykański designer, znany przede wszystkim z kultowych projektów obuwia dla Nike.

To jednak nie wszytko, wśród udostępnionych serii jest w również „Nasza planeta” zachwycająca widowiskowymi ujęciami przyrody zestawionymi z refleksjami na temat wpływu człowieka na otaczający go świat.

Inną wartą uwagi pozycją jest seria „Wyjaśniamy”. Format skupia się na możliwie najprostszym ujęciu problemu tak, aby móc lepiej zrozumieć otaczający nas świat. Porusza zagadnienia naukowe, społeczne, polityczne, a nawet te dotyczące kultury.

Co ciekawe, w ramach tej serii jeszcze w kwietniu ma się pojawić miniserial „Wyjaśniamy: Koronawirus” w ramach którego zostanie przeanalizowana aktualna pandemia oraz jej wpływ na nasze życie.

Powiązane artykuły:

Wielki powrót Dorothy Draper, czyli mistrzowska scenografia „Ratched”

Ratched

Los Angeles | 27 października 2020

Wielki powrót Dorothy Draper w mistrzowskiej scenografii serialu