Luksusowe Domy z Omeną

Na liście najnowszych premier Netflixa pojawił się program „Luksusowe Domy z Omeną”.  Prowadzony przez Omenę Mensah program zabiera widzów w podróż po wyjątkowych rezydencjach ukrytych w różnych zakątkach Polski.

Zaglądamy do inspirujących wnętrz, których indywidualny styl jest nieodłącznie związany charakterem właścicieli. Program oferuje także głębszy wgląd w proces projektowania i budowy prezentowanych nieruchomości.

Spotykamy się z architektami, którzy dzielą się swoimi inspiracjami i wyzwaniami, oraz z inwestorami, którzy opowiadają o swojej wizji i motywacji do stworzenia wymarzonego miejsca do życia.

Dokąd zabierze nas Omenaa Mensah?

W ośmiu odcinkach, z których każdy trwa około 25 minut, Omenaa Mensah odwiedza między innymi Dom pod Lasem — 400-metrowy budynek zaprojektowany przez Macieja Rempalskiego z pracowni Modern Studio; luksusowe apartamenty na Złotej 44 w Warszawie oraz nowoczesną willę LK&1048 autorstwa Leszka Kalandyka, założyciela pracowni LK&PROJEKT.

„Luksusowe Domy z Omeną” 

W jednym z odcinków odwiedzamy również Dom po Drodze autorstwa jednego z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych polskich architektów – Roberta Koniecznego. Warto zauważyć, że projekt w 2019 roku nominowano do nagrody im. Miesa van der Rohe.

– Główną inspiracją okazała się droga, którą i tak trzeba było dojechać na środek działki, gdzie miał stanąć dom. Pomyśleliśmy, co by było, gdyby ta droga wznosiła się wyżej – opowiada Konieczny. 

– Gdybyśmy nią „owinęli” te brzydkie wnętrza, a potem sprowadzili ją na poziom ogrodu i po stromej skarpie do plaży nad rzeką, nie wycinając ani jednego drzewa. Droga ukształtowała cały budynek, zarówno jego podłogi, ściany, jak i stropy stając się głównym motywem projektu. Pozornie absurdalne życzenia klienta poskutkowały doskonałym widokiem z salonu. A dzięki naszej idei udało się połączyć go z ogrodem i uzyskać dużo więcej – dodaje architekt.

Omenaa Mensah

Amma Omenaa Yaa Ware Mensah, znana jako Omenaa Mensah, urodziła się 26 lipca 1979 roku w Jeleniej Górze. Jest polską dziennikarką, prezenterką, modelką, bizneswoman i filantropką o ghańskich korzeniach. Prywatnie jest żoną Rafała Brzoski, założyciela i prezesa InPost.

Od 2003 roku związana jest z Grupą TVN, gdzie początkowo pełniła funkcję prezenterki pogody. Prowadziła także programy o tematyce podróżniczej, sportowej, kulinarnej i lifestylowej.  W latach 2014–2016 była gospodynią programu „Domy gwiazd” na antenie Domo+, w którym towarzyszyła polskim celebrytom w ich przestrzeniach domowych. Również dla Domo+ w 2019 roku zapoczątkowała serię „Luksusowe domy z Omeną”, prezentując najwyższej klasy nieruchomości. W 2020 roku stworzyła autorski program „Wyjątkowe domy”, emitowany na kanale TVN Style i TVN.

Poza pracą zawodową Omenaa Mensah angażuje się także w szeroką działalność charytatywną. Jest ambasadorką wielu projektów oraz założycielką fundacji Omenaa Foundation oraz OmenaArt Foundation. W 2022 roku objęła stanowisko wiceprezeski w Rafał Brzoska Foundation, organizacji wspierającej finansowo i mentorsko utalentowaną młodzież z ubogich obszarów wiejskich.

Magazyn Design Alive

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: