10 pięknych miejsc z serialu „Sukcesja”, które możesz odwiedzić

Kultowy już serial „Sukcesja” opowiadający o toksycznych relacjach rodziny Roy, skradł serca widzów na całym świecie. Także dzięki porywającym wnętrzom, w których rozgrywa się akcja. Oto najpiękniejsze miejsca z serialu „Sukcesja”, które możesz odwiedzić lub wynająć.

Mimo że fabuła „Sukcesji” dotyczy korporacyjnych gierek, to na szczęście nie toczy się ona jedynie w salach konferencyjnych. Twórcy serialu pokazują bohaterów w miejscach pełnych przepychu, spełniając tym samym nasze marzenia o luksusowych podróżach.

Zamki, wille i obłędne rezydencje zapierają dech w piersiach. Oto 10 pięknych miejsc z serialu „Sukcesja”, które możesz odwiedzić.

Zamek Oheka, Cold Spring Harbor, Nowy Jork

Lokalizacja, do której pracownicy firmy udali się na polowanie firmowe to dawny dwór, obecnie pełniący rolę hotelu z licznymi atrakcjami. Posiadłość ma 127 pokoi zachowanych w stylu francuskim i została zbudowana w latach 1914-1919 przez Otto Hermanna Kahna za około 11 milionów dolarów. Zamek był letnią rezydencją finansisty. 

Villa La Foce, Chianciano Terme, Siena, Włochy

Usytuowana na wzgórzu słynna posiadłość na południu Toskanii posiada podobno najpiękniejsze włoskie ogrody i szczyci się pierwszymi cyprysowymi alejkami zaprojektowanymi przez słynnego angielskiego ogrodnika krajobrazowego Cecila Pinsenta. Z willi rozpościera się widok na Val d’Orcia, piękną i nienaruszoną dolinę w południowej Toskanii, która jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W trzecim sezonie serialu, to właśnie w tym miejscu nocowali niektórzy Roysowie podczas ślubu ich matki Lady Caroline Collingwood (Harriet Walker). Willa jest dostępna do wynajęcia na różne uroczystości, w tym również wesela oraz posiada miejsca do spania dla 24 osób.

Villa Cetinale, Sovicille, Siena, Italy

XVII wieczna posiadłość w stylu barokowym została wybudowana dla papieża Aleksandra VII. Willa z własną kaplicą otoczona jest niezwykłymi ogrodami z barokowymi rzeźbami oraz świętym lasem znanym jako Thebaid, który góruje nad pustelnią Romitorio, niegdyś zamieszkiwaną przez mnichów. W trzecim sezonie serialu kręcono tu sceny toskańskich zaślubin Collingwooda z Peterem Munionem (Pip Torrens).

Dimora Buonriposo, Pienza, Siena, Włochy

Ten położony w toskańskim Val d’Orcia dom wypoczynkowy z oryginalnymi kamiennymi i ceglanymi ścianami, pierwotnie był używany przez chrześcijańskich pielgrzymów. Obecnie pokoje z belkowanymi sufitami są otwarte na najbardziej ekscytujące widoki glinianych wzgórz Sieny, poprzecinanych polami pszenicy, zaroślami goryczy, pagórków i cyprysów. W miejscu tym rozegrała się serialowa scena, podczas której jeden z bohaterów – Kendall Roy, prawie utonął w basenie.

Villa La Cassinella, Lenno, Como, Włochy

Odrestaurowana posiadłość z XIX wieku, której główny dom z dziewięcioma sypialniami i panoramicznymi widokami na jezioro zlokalizowany jest na zachodnim brzegu jeziora Como. Miejsce otoczone jest bujnymi ogrodami oraz posiada podgrzewany basen z domkiem w pobliżu, salę kinową, siłownię oraz kort tenisowy. Zjawiskowa kompozycja luksusu, klasycznego włoskiego wzornictwa i wyjątkowej dbałości o każdy szczegół. W trzecim sezonie serialu lokalizacja była domem wakacyjnym Matsson, w którym odbywały się napięte negocjacje.

Ranczo Alegre, Santa Fe, Nowy Meksyk

190-hektarowa posiadłość została odwiedzona przez rodzinę Roysów podczas rodzinnego szczytu, w pierwszym sezonie serialu. Główna rezydencja z patio, pawilonem i basenem posiada 11 pokoi. Wypełniona sztuką i hiszpańskim wyposażeniem została zaprojektowana przez Williama F. Tulla.  W posiadłości znajdują się między innymi kaplica, pokoje gościnne, studio nagrań, duży dziedziniec z kantyną i ogrodem różanym, a także tradycyjna powozownia. Niedaleko jest też prywatny dom ranczerski z czterema sypialniami oraz obiekty jeździeckie obejmujące kilka pastwisk, 12 stajni, stodołę i arenę.

Zamek Eastnor, Herefordshire, Wielka Brytania

W tym średniowiecznym zamku wybudowanym w latach 1810-1824, klęskę poniosło małżeństwo Shiv i Toma w pierwszym sezonie serialu. 

Obiekt położony jest u podnóża wzgórz Malvern na skraju Cotswolds i jest siedzibą rodziny Hervey-Bathurst.

Architektem zamku był młody Robert Smirke, znany później z projektu British Museum. Symetria projektu podkreśliła autorytet, odróżniając Eastnor od bardziej rozłożystych, malowniczych, kasztelowych rezydencji z nieco wcześniejszego okresu w Downton Castle (Shropshire) i dzieła Smirke’a z 1805 roku dla hrabiego Lonsdale w Lowther Castle (Cumbria).

 W ciągu pierwszych sześciu lat budowy zatrudniono 250 mężczyzn pracujących dzień i noc, a w ciągu pierwszych 18 miesięcy zużyto 4 000 ton kamienia budowlanego, 16 000 ton zaprawy i 600 ton drewna.

Obecnie miejsce jest otwarte dla zwiedzających, którzy mogą oglądać bogate pokoje i sypialnie, a także tereny obejmujące park jeleni, arboretum i sztuczne jezioro. Sam zamek spełnia również funkcje, takie jak ekskluzywne miejsce ślubu, spotkań firmowych, prywatnych przyjęć i filmowania lokacyjnego.

The Shed, Nowy Jork

Poświęcone sztuce centrum kultury na West Side w Nowym Jorku zostało zaprojektowane przez Diller Scofidio + Renfro we współpracy z Rockwell Group jako część 28-akrowego kompleksu Hudson Yards. W głównym budynku znajdują się dwie galerie o łącznej powierzchni 25 000 metrów kwadratowych, a charakterystyczna „skorupa” budynku przesuwa się do przodu i do tyłu, co umożliwia tworzenie mniejszych hal. W trzecim sezonie serialu miejsce to zostało przekształcone na lokalizację imprezy urodzinowej Kendalla.

Lake Placid Lodge, Nowy Jork

Posiadłość zlokalizowana na wsi w stanie Nowy Jork oferuje zakwaterowanie i różne atrakcje, w tym spa. Wszystko z olśniewającym  widokiem na jezioro. Zbudowana z drewnianych belek w XIX-wiecznym stylu chata była miejscem, w którym Roysowie uczestniczyli w konferencji technologicznej Argestes w drugim sezonie serialu.

Hotel Plaza, Nowy Jork

W pomieszczeniach ikonicznego nowojorskiego hotelu spotykali się serialowi Roysowie z kandydatami na prezydenta. Mimo że w serialu zostało pokazane wejście do hotelu Jefferson, to właśnie w Plazie nagrano wspomniane sceny. Do dyspozycji gości są 282 pokoje oraz 152 apartamenty urządzone w królewskim i edwardiańskim stylu. Pięciogwiazdkowy hotel w 1969 roku został wpisany do rejestru zasobów kulturowych USA, a w 1986 roku do rejestru pomników historycznych.

Magazyn Design Alive

NR 47 WIOSNA 2024

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

W kolorach latte

W kolorach latte

Nowy Jork | 23 marca 2024

Ukraińskie Studio Sivak & Partners zaprojektowało dom na Long Island