Czerń i jeszcze więcej czerni!

Jak wygląda wnętrze biura architekta Marcina Tomaszewskiego z Reform Architekt? Od drzwi wita nas czerń i towarzyszy nam w każdym zakątku pracowni. Za nietypową aranżację odpowiadał sam właściciel.

Marcin Tomaszewski zaplanował również układ funkcjonalny biura. To właśnie dlatego, w odróżnieniu od innych pracowni, po wejściu do środka klient rzadko kiedy ma możliwość spotkać kogoś z zespołu architekta. Projektanci mają zapewnioną komfortową przestrzeń pozwalającą na pracę bez zakłóceń, zaś Tomaszewski, który lubi mieć pełną kontrolę nie tylko nad projektami, ale i nad tym, co się dzieje w biurze, jest pierwszą osobą, do której trafiają odwiedzający.

Jest jeszcze jeden ważny powód, dlaczego gabinet jest w tym miejscu – chodzi o widok. Przeszklenia od podłogi do sufitu zapewniają doskonałą panoramę miasta. Architekt jest blisko związany z Łodzią od początku swojej drogi zawodowej, czego najlepszym dowodem jest logo pracowni, nawiązujące do obecnego symbolu miasta, czyli słynnej stajni jednorożców. 

W kontrze do ogromu naturalnego światła jest czerń pokrywająca ściany, sufit, meble, a nawet oświetlenie – jedynym przełamaniem jest podłoga, choć i tu nie brakuje czarnych akcentów.

Biuro architekta Marcina Tomaszewskiego z Reform Architekt

Biuro architekta Marcina Tomaszewskiego z Reform Architekt

W gabinecie i przy wejściu nie mogło zabraknąć kultowych już foteli Nemo marki Driade, znaku rozpoznawczego wielu projektów Tomaszewskiego. W roli głównej zdecydowanie występuje tu jednak biurko – przestronne, uporządkowane i oczywiście czarne. Architekt będący wielkim fanem muzyki, zadbał także o odpowiedni sound system w swoim miejscu pracy.

Czerń towarzyszy nam na każdym kroku – zwłaszcza w części, w której pracuje zespół Reform Architekt. Czemu architekt zdecydował się na open space? Przede wszystkim ze względu na łatwość komunikacji między poszczególnymi działami.

Projektując biuro dla swojej pracowni, Tomaszewski zauważył, że życie jego pracowników toczy się również w kuchni, więc zaprojektował ją półotwartą, z miejscem do wspólnego celebrowania sukcesów, ale też gotowania.

Udając się w kierunku wyjścia, mijamy jeszcze salę konferencyjną wraz z mniejszym gabinetem. Oba te pomieszczenia są również przeszklone i służą do spotkań między członkami zespołu.

Reform Architekt to łódzka pracownia architektoniczna założona w 2010 roku przez architekta i dyrektora kreatywnego Marcina Tomaszewskiego. Do dzisiaj biuro zrealizowało setki projektów, zarówno indywidualnych, jak i komercyjnych. Biuro specjalizuje się w projektowaniu budynków oraz wnętrz. Obecnie zespół tworzy dwunastu specjalistów z zakresu projektowania budynków oraz wnętrz.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: