Architektura przy stole

Za nami uroczysta inauguracja cyklu spotkań „Kolacja Architektów”, podczas których architekci z warszawskich pracowni mają unikalną okazję, aby spotkać się i w niezobowiązującej atmosferze nawiązać relacje, porozmawiać i zainspirować się nawzajem.

Pierwsze spotkanie cyklu „Kolacja Architektów” odbyło się 31 stycznia w restauracji Opasły Tom, prowadzonej przez jedną z najlepiej rozpoznawalnych warszawskich restauratorek – Agnieszkę Kręglicką. Właścicielka i gospodyni tego miejsca z humorem opowiadała o historii powstania restauracji. Skracając dystans sprawiła, że od pierwszego powitalnego aperitifu atmosfera była ciepła i przyjazna.

Spotkanie prowadziła Olga Kisiel Konopka, właścicielka agencji OKK, która jest inicjatorką całego przedsięwzięcia. Jej zamysłem jest zadbanie o potrzeby architektów, którzy cenią sobie osobiste spotkania, w atmosferze, sprzyjającej nawiązywaniu bliższych relacji.

– Ekskluzywna i unikalna formuła, skierowana do kameralnego grona uczestników, powstała z myślą o zapewnieniu gościom i partnerom komfortowych warunków. Z rozmów ze środowiskiem projektowym wynika, że takie spotkania są potrzebne – podkreśla Olga Kisiel-Konopka. 
 

Magazyn Design Alive

NR 42 ZIMA 2022

ZAMAWIAM

NR 42 ZIMA 2022

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 9/2022 HOME

Premierowa „Kolacja Architektów” stała się świetną okazją do integracji środowiska. Okazało się, że poza większymi branżowymi ewentami czy targami, świat projektowy odczuwa potrzebę znalezienia przestrzeni do dzielenia się wiedzą, spostrzeżeniami i refleksjami w swobodnej i kameralnej stmosferze. Rozmowy przy stołach koncentrowały się oczywiście wokół projektowania, ale także kultury, designu, muzyki czy sztuki.

Wybór restauracji przy ul. Wierzbowej, zaprojektowana przez Buck.Studio, był nieprzypadkowy – w 2020 roku „Wallpaper” ogłosił Opasłego Toma jedną z pięciu najpiękniejszych restauracji świata. Podczas spotkania szef kuchni, Konrad Kowalski, zaskoczył gości, opowiadając o swoich fascynacjach kulinarnych i rysowaniu, podobnie jak architekt na desce kreślarskiej, pomysłów na nowe dania.

Opasły Tom. Miejsce, gdzie wypada czytać przy jedzeniu

Nie obyło się bez niespodzianek, a były nimi artystyczna biżuteria od lubiącej eksperymentować z formami marki ORSKA, a także zaproszenie do Teatru Wielkiego Opery Narodowej, który został jednym z partnerów cyklu.

– Mam nadzieję, że przyczynimy się do wzmocnienia debaty nad trwałością, użytecznością i jakością architektury w Polsce, stając się fundamentem wielu indywidualnych i biznesowych sukcesów – podsumowuje Olga Kisiel-Konopka. Partnerami spotkania byli też: Barlinek, Carpet & More, Luminosfera oraz Ernestrust. Kolejne kolacje już niebawem!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Smaki Portugalii we wrocławskiej restauracji

Martim

Wrocław | 25 czerwca 2020

Smaki Portugalii we wrocławskiej restauracji projektu Buck.Studio

Komunikacja czy porozumienie?

Komunikacja

Warszawa | 14 marca 2020

O tym dyskutowano podczas 17. edycji OKK! Design