Opasły Tom. Tu wypada czytać przy jedzeniu

Wielbiciele książek kulinarnych poczują się tu jak w raju. Agnieszka i Marcin Kręgliccy, słynni warszawscy restauratorzy, w swoim najnowszym lokalu Opasły Tom zachęcają gości słowami: „U nas wypada czytać przy jedzeniu”.

Poza autorską kuchnią Flavii Borawskiej goście mogli napawać się świeżym, pełnym cytatów z rozmaitych epok, eklektycznym wnętrzem, za które odpowiedzialni byli projektanci z wrocławskiego studia Buck.

Opasły Tom to restauracja przeniesiona z ul. Foksal, gdzie przed laty mieściła się księgarnia Państwowego Instytutu Wydawniczego. Obecny adres, przy ul. Wierzbowej, zajmowała przed wojną słynna Oaza z wyborną kuchnią, dansingiem i kabaretem, którego tekściarzem był Konrad Tom.

W 2022 roku Opasły Tom trafił na światową listę 50 Best Discovery. To prestiżowy konkurs restauracyjny, zorganizowany podobnie jak Oscary, gdzie znawcy branży (ponad 1000 jurorów) głosują na swoje ubiegłoroczne odkrycia. W rankingu umieszczono zróżnicowane miejsca od wschodzących talentów i lokalnych ulubieńców, po fine diningową kuchnię i dobre lokale z alkoholem.

To nie pierwsze wyróżnienie restauracji. W 2020 roku wnętrza zostały wybrane jako jedne z pięciu najpiękniejszych na świecie, według magazynu Wallpaper.

Więcej na: www.kregliccy.pl i www.buck.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Uczta dla oczu

Uczta dla oczu

Sztokholm | 21 marca 2024

Erik Bratsberg zaprojektował restaurację Persona, której wnętrze przypomina dom

Taka Tajka żuje betel

Taka Tajka żuje betel

Warszawa | 26 czerwca 2023

Kacper Gronkiewicz zaprojektował pomysłowe wnętrze tajskiej restauracji