Cukiernia Nanan. Marzycielski krajobraz dla wielbicieli słodkości [zdjęcia]

W cukierni Nanan smakują nie tylko łakocie, ale i wnętrze lokalu.

Nanan po francusku to łakocie i to one grają główną rolę w tym projekcie cukierni o tej samej nazwie we Wrocławiu. Celowo minimalistyczne wnętrze stanowi jedynie subtelny kontekst dla głównych bohaterów czyli finezyjnych, pieczołowicie wykonanych i misternie zdobionych ciastek i eklerek. Za projekt lokalu odpowiadało BUCK.STUDIO.

Motywem przewodnim wnętrza i identyfikacji wizualnej Nanan stały się eklerki będące specjalnością cukierni. Do ich obłego kształtu nawiązuje centralnie ustawiona lada, wokół której, niczym u jubilera, można chodzić wybierając i podziwiając małe cukiernicze dzieła. Eklerkami inspirowane były także zaprojektowane specjalnie do tego projektu lampy oraz elementy i detale wystroju wnętrza takie jak lustra, klamki, wieszaki czy perforacje fornirów. Motyw eklerki odnaleźć można również w identyfikacji wizualnej cukierni.

Kontekstem dla całości są miękkie, pluszowe, różowe ściany ze zwieńczonymi łukami przejściami, które wraz z subtelnymi złotymi detalami z mosiądzu kreują marzycielską, nieco nierzeczywistą atmosferę.

Cukiernia Nanan, ul. Kotlarska 32, Wrocław. Więcej: www.buck.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Architektura przy stole

Architektura przy stole

Warszawa | 9 lutego 2023

Warszawscy projektanci spotkali się na pierwszej z cyklu „Kolacji Architektów”

Design na słodko

Design na słodko

Londyn | 2 lutego 2022

Jak kaloryczne może być lastryko i jak smakuje betonowa kula? Sprawdzamy!