Dinette. W duchu francuskiej bistronomii

Dinette to współczesne bistro i bar z przyjazną, nieformalną atmosferą, autorskim, sezonowym menu i oryginalnym wnętrzem inspirowanym wzornictwem lat 50.

Trzeci lokal pod marką Dinette projektu BUCK.STUDIO mieści się na parterze przedwojennego domu handlowego Hieronimus w historycznym centrum Wrocławia. Łączy w sobie charakterystyczne elementy poprzedników – swobodną atmosferę nieformalnej jadalni, lekkie, sezonowe menu, bogaty wybór śniadań, wypiekany na miejscu tradycyjnymi metodami chleb oraz inspirowane wzornictwem lat 50. wnętrze.

Dinette – bistro urządzone w stylu współczesnym

Prowadzone w duchu francuskiej bistronomii współczesne bistro z kawiarnią i własną piekarnią zostało uzupełnione tym razem o efektowną strefę barową. Do elementów wystroju znanych z dwóch wcześniejszych lokali – wspólnego stołu, okazałego kredensu z drewnianą mozaiką, marmurowej lady bufetu, dobrze widocznej, otwartej kuchni i posadzki w biało-czarną szachownicę – dołączyła spektakularna szklana ściana w kolorze malachitu i owalny, wolnostojący bar.

Obłożona ręcznie kilkoma tysiącami drewnianych szczebelków lada barowa z blatem z eleganckiego, czarnego marmuru i błyszczącym, zielonym tłem stała się centralnym punktem popołudniowo-wieczornej części bistro. Strefę poranną, w której mieści się piekarnia i serwowane są śniadania, definiuje charakterystyczna drewniana mozaika kredensu oraz wspólny, owalny stół zwieńczony żyrandolem z kilkudziesięciu białych kloszy. Wnętrze spaja jednolita kremowo-szara kolorystyka ścian i sufitów oraz wykonane na zamówienie, autorskie wyposażenie m.in. stołki barowe Finn wyprodukowane specjalnie dla Dinette przez fabrykę mebli Fameg.

Więcej na: www.buck.pl i www.dinette.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dobry Browar

Dobry Browar

Gniezno | 3 listopada 2022

W samym sercu Gniezna powstała wyjątkowa przestrzeń barowa

Sztuka metafory

Sztuka metafory

Warszawa | 27 września 2022

Wenecka wysoka woda zalała nowy warszawski bar! Poznajcie Va Bene Cicchetti

Oliva otwarta na nowo

Oliva otwarta na nowo

Warszawa | 12 maja 2022

Po tymczasowym zamknięciu warszawska restauracja powraca w nowej odsłonie

Antyk z drukarki 3D

Antyk z drukarki 3D

Walencja | 10 maja 2022

Tradycyjny wystrój greckiej restauracji w nowoczesnym wydaniu. Od Masquespacio!