Legendarny warszawski drapacz chmur Prudential znów czynny!

Legendarny warszawski drapacz chmur. Symbol odradzającej się niepodległej Polski, w trakcie II wojny światowej czynny świadek walk o Warszawę. Miejsce dla warszawiaków absolutnie wyjątkowe – Prudential, wraca na należne mu w historii miejsce. Od początku listopada w pięknym gmachu ponownie działa Hotel Warszawa.

Odremontowany i odrestaurowany hotel, należący do Grupy Likus Hotele i Restauracje, mieści się w legendarnym budynku warszawskiego Prudentiala. Posiada 142 indywidualnie zaprojektowane pokoje i apartamenty, w tym znajdujący się na ostatnim piętrze apartament prezydencki posiadający wejście na dach, gdzie znajduje się wyjątkowy taras z widokiem na panoramę Warszawy.

Budynek Prudential został zaprojektowany przez Marcina Weinfelda i oddany do użytku w 1934 roku. W momencie powstania był najwyższym budynkiem w Polsce i drugim najwyższym w Europie. Początkowo miał liczyć 11 pięter, ale uznano, że ze względów reprezentacyjnych Prudential powinien dominować nad krajobrazem miasta i zdecydowano, iż liczba pięter zostanie zwiększona do 16. W 1936 roku na dachu Prudetniala umieszczono pierwszy w Polsce nadajnik telewizyjny, a niedługo potem nadawano pierwsze transmisję. W trakcie II Wojny Światowej Prudential mocno ucierpiał. Stał się jednym z pierwszych celów niemieckiego ostrzału artyleryjskiego. Mimo sporych zniszczeń przetrwał pierwszą część wojny i stał się symbolem Powstania Warszawskiego. W pierwszych dniach walk, w budynek trafił 600-milimetrowy pocisk typu Karl. Częsty ostrzał artyleryjski sprawił, że budynek odchylił się od pionu, mimo to silna konstrukcja przetrwała. Pierwszy poważny remont przeprowadzono dopiero w latach 1950-54. Drapacz chmur dostosowano do założeń realizmu socjalistycznego i zamieniono jego funkcję na Hotel Warszawa, który działał w tym miejscu do 2012 roku. Powrócił w listopadzie ubiegłego roku.

Na gości czekają również dwie restauracje. „Warszawska” znajduje się tuż pod głównym hallem. To komfortowe miejsce na relaks i spotkanie z przyjaciółmi lub klientami. Szczególne wrażenie robią betonowe filary, który stanowią część oryginalnej konstrukcji, do której podczas prac renowacyjnych dokopali się inwestorzy. Restauracja oferuje polskie produkty i dania, z nowoczesnym podejściem. Wartym podkreślania jest fakt, że produkty zamawiane są bezpośrednio u lokalnych producentów. Z restauracji „Szóstka”, znajdującej się na szóstym piętrze, goście – podobnie jak przed wojną – mogą podziwiać panoramę ul. Świętokrzyskiej.

Hotel, podobnie jak pozostałe obiekty Grupy LHR spełnia ideę współistnienia zabytku najwyższej klasy i luksusowego, komfortowego hotelu. Znajdziemy tu wszystkie elementy charakterystyczne dla pozostałych obiektów grupy, które uczyniły z tych hoteli, miejsca wyjątkowe. Właściciele z niezwykłą starannością zadbali o to, aby historia tego budynku towarzyszyła gościom niemal na każdym kroku. Uwagę zwracają zwłaszcza widoczne w niektórych pokojach betonowe stropy konstrukcyjne lub części oryginalnej elewacji. Wnętrza są wykonane ze szlachetnych materiałów, w których dominują kamień, stal, miedź i szkło. Łazienki zostały wykończone marmurem wysokiej jakości. Wspólnie z subtelnymi, drewnianymi wykończeniami tworzą poczucie niespotykanej elegancji i luksusu. Dekadenckie ręczniki kąpielowe i kosmetyki Acqua di Parma dopełniają obraz komfortu i stylu.

W hotelu zadbano również o tych, którzy oczekują chwil wytchnienia, relaksu i odnowy. Na najniższym piętrze znajduje się centrum spa i rekreacji, w którym dostępne są sale zabiegowe, centrum fitness i basen.

Więcej na: www.warszawa.hotel.com.pl

no images were found

Powiązane artykuły:

Villa Copenhagen. Hotel, który promuje idee świadomego luksusu

Hotel bez pantofli

Kopenhaga | 6 lutego 2021

Villa Copenhagen. Hotel, który promuje idee świadomego luksusu

Willa Tugendhatów w Brnie. Jedno ze szczytowych dzieł modernizmu

Willa Tugendhatów

Brno | 21 grudnia 2020

Ten projekt Miesa van der Rohe to jedno ze szczytowych dzieł modernizmu

Richard Neutra. Architekt, który skonkretyzował Le Corbusiera

Richard Neutra

Los Angeles | 9 listopada 2020

Historia architekta, który skonkretyzował Le Corbusiera