Duński, świetlny minimalizm

| MAC


11 września 2012 | Rzeczy

Funkcjonalność, troska o szczegół, prostota – duńska marka BoConcept od lat pozostaje wierna właśnie tym ideałom. Do sprzedaży trafiła już nowa kolekcja firmy, na którą składają się meble jak i dodatki.

Funkcjonalność, troska o szczegół, prostota – duńska marka BoConcept od lat pozostaje wierna właśnie tym ideałom. Do sprzedaży trafiła już nowa kolekcja firmy, na którą składają się meble jak i dodatki.

W wśród nich wiodącą rolę odgrywają lampy. Projektanci zaangażowani w tworzenie nowych wzorów otwarcie przyznają się do najważniejszej inspiracji. Stały się nią tradycje Bauhausu. Te w połączeniu z dobrze znanymi wartościami firmy oraz stylistyką industrialną pozwoliły na stworzenie intrygujących lamp podłogowych i stołowych. Wśród nich warto zwrócić uwagę na model Curious, stworzonym z metalu, produkowanym w trzech kolorach: białym, czarnym oraz żółtym. Lampa jest wyposażona w długie ramię, którym można sterować a także ścięty klosz. Całość wspiera się na trzech, ustawianym pod kątem nóżkach. To bardzo funkcjonalna lampa, podobnie jak i inne nowe modele: stołowa Shelter wisząca Usine czy też stojące Goble i Crossroads. Wszystkie cechuje klasyczna kolorystyka, użycie materiałów charakterystycznych dla stylu industrialnego oraz minimalistyczne użycie detalu.

W nowej kolekcji można odnaleźć wiele odniesień do lat 50. i 60., wśród nich wyróżniają się lampy wiszące Drop inspirowane… kroplą wody. Modele w nowej kolekcji, wykonane ze szkła bądź metalu, z zastosowaniem drewnianego detalu przywodzą na myśl lampy pojawiające się np. w kultowym serialu „Mad Men”.

Za większość projektów kolekcji lamp odpowiada Henrik Pedersen, słynący właśnie z tworzenia systemów oświetleniowych. Dizajner od kilku lat ściśle współpracuje z BoConceptem.

Kolekcję lamp 2012/2013 można już znaleźć we wszystkich salonach BoConcept. Za lampę stołową Curious zapłacimy 995 zł, z kolei lampa wisząca Drop to wydatek 1195 zł. Więcej: www.boconcept.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Marka BoConcept otworzyła siódmy salon

Naturalny kierunek

Poznań | 2 lutego 2021

Marka BoConcept otworzyła swój pierwszy salon w Poznaniu