Piękno zaklęte w prostocie formy

Marka Cleoni połączyła siły z młodą polską projektantką Natalią Wieteską, w efekcie czego powstała wyjątkowa seria opraw oświetleniowych.

Kolekcja RIM po raz pierwszy zaprezentowana została w październiku podczas targów Warsaw Home & Contract. Odpowiada za nią Natalia Wieteską, laureatka Red Dot Award w 2017. W skład stworzonej przez nią serii wchodzą trzy oprawy oświetleniowe: wisząca, ścienna oraz biurkowa. Wszystkie wykonano z wysokiej jakości stali w kolorze głębokiej i stylowej czerni oraz modnym matowym wykończeniu. Kolekcja wyróżnia się prostym kształtem, opartym na obręczy, i kloszach nawiązujących swoją formą do brył stożka.

– Projektując oprawy, starałam się stworzyć produkty, których funkcja wynikałaby z formy, przy minimalnym jej skomplikowaniu – mówi projektantka.

Cleoni

Lampę wiszącą, która może stanowić główne źródło światła w pomieszczeniu, wyposażono w metalową rurkę, dzięki której regulacja jej wysokości jest wygodna i szybka. Moduły świetlne umieszczono na przeciwległych końcach wycinku obręczy, co pozwoliło uzyskać ciekawy efekt dekoracyjny. Kinkiet – drugi z elementów kolekcji – wieszany jest bezpośrednio na ścianie i zasilany z gniazda. Jego montaż nie wymaga więc specjalnych przygotowań. Projekt autorki zakłada kilka wariantów ułożenia modułu świetlnego, a tym samym zabawę formą. Dopełnieniem kolekcji jest lampa biurkowa.
 
Cleoni działa od 1998 roku tworząc oprawy oświetleniowe dostępne dziś nie tylko w Polsce, ale również na Litwie, Łotwie oraz Estonii. Nieustannie poszukujemy młodych i ambitnych twórców, którzy swoim wizjonerstwem sprawiają, że nasze produkty zachwycają i ekscytują – podkreśla Lidia Marciniak, właścicielka  Cleoni.

Cleoni

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Lampy Coral Retro inspiracja

Lampy Coral

Warszawa | 6 września 2019

Retro inspiracja według Katarzyny Jasyk

Prostota projektów rodzi się z wnikliwych poszukiwań

W atelier

montreal | 6 sierpnia 2019

Prostota projektów rodzi się z wnikliwych poszukiwań.