Wiktoriański dom z duszą pasjonatów sztuki i muzyki

Wizyta w Bushfield Residence, wiktoriańskiej posiadłości w Dublinie, to prawdziwa podróż w przeszłość pełna barwnych akcentów współczesności. Renowacji wybudowanego w 1913 roku budynku podjęła się irlandzka projektantka Róisín Lafferty. Zabytkową część uzupełniła również nowoczesna dobudówka mieszcząca kuchnię i jadalnię, za której projekt odpowiadali architekci ze studia Noji architects.

Właściciele dwupiętrowego budynku z klimatyczną fasadą z czerwonej cegły to pasjonaci sztuki i muzyki. Zależało im na odświeżeniu wnętrza, ale również dodaniu mu więcej wigoru.

Wyzwania podjęła się młoda, wielokrotnie nagradzana projektantka Róisín Lafferty, która wykorzystując potencjał domu, zdecydowała się na zastosowanie kontrastów zarówno w kontekście geometrii pomieszczeń jak i zestawień kolorów.

Tak oto miękkie łuki starej części łączą się z ostrymi kątami w nowo utworzonej przestrzeni. Ciemne wnętrze rozjaśniły natomiast śmiałe połączenia kolorów, od różu po zieleń, sprawiając, że każde pomieszczenie to osobna, intrygująca historia.

Magazyn Design Alive

NR 46 ZIMA 2023

ZAMAWIAM

NR 46 ZIMA 2023

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

DAH NR 11 JESIEŃ 2023NR 45 JESIEŃ 2023

Mając na uwadze historyczny rodowód wnętrza zadbano o skrupulatne odświeżenie oryginalnej stolarki. Drewniane, rzeźbione panele niemal całkowicie zastąpiły ściany ukrywając niezbędny w każdym domu składzik, a jednocześnie kontynuując graficzny motyw pozostałych pomieszczeń. Z drewnem doskonale korespondują miedziane akcenty dodające wnętrzu szlachetności.

Do klasycznej wiktoriańskiej elegancji nawiązują natomiast wykorzystane gobeliny, dywany i miękkie tkaniny tworzące ciepłą, domową atmosferę.

W przypadku materiałów ciepło drewna odbija się echem w złocistych refleksach mosiądzu, który pojawia się tu i ówdzie, by upiększyć całość kompozycji. Współczesny ślad pozostawiają wykończenia i metaliczne akcenty, złagodzone przez gobeliny, dywany i tkaniny, które przenikają każde otoczenie z poczuciem komfortu. Tutaj każdy wybór ma obejmować wyraźny, emocjonalny projekt, w którym właściciele domów wraz z projektantem nadawali osobistego ducha przestrzeniom i przedmiotom, przekształcając klasyczną wiktoriańską elegancję w intymną opowieść, którą można odkryć.

Więcej na: www.kingstonlaffertydesign.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Nadmorskie ukojenie

Nadmorskie ukojenie

Gdynia | 12 stycznia 2023

120 m kw. na obrzeżach Gdyni wypełniły ciepłe kolory i funkcjonalne rozwiązania

Naturalnie, że boho

Naturalnie, że boho

Baranów | 10 października 2022

Projektantki z Madde Studio w najnowszym projekcie postawiły na nowoczesne boho

Na okrągło

Na okrągło

Gdynia | 4 października 2022

Na zaproszenie pracowni Magma odwiedzamy dom czteroosobowej rodziny w Gdyni