Scandizzo House. Nowoczesny, rodzinny dom z klasyczną wiktoriańską nutą

Ten dom znakomicie odzwierciedla styl życia jego mieszkańców. Chodzi o słynnego fryzjera Joeya Scandizzo, jego żony Jane – gwiazdy telewizyjnego show oraz ich trojga dzieci. Projekt Scandizzo House studia Kennon+ jest architektoniczną odpowiedzią na ich tożsamość, wrażliwość oraz potrzebę stworzenia miejsca, które stanie się centrum rodzinnego życia.

Archetypowa forma domu Scandizzo House zapewnia jednocześnie poczucie solidności i przytulności. Podczas renowacji zachowano wiktoriańskie zdobienia m.in. ozdobna, żeliwna koronka na elewacji oraz gipsowe gzymsy, które połączono ze współczesny, minimalistycznym designem.

Wchodząc do środka od frontu, przedsionek prowadzi prosto do części wspólnej z tyłu domu oraz ogrodu z basenem. Na parterze znajduje się również sypialnia i gabinet. Piętro zostało całkowicie poświęcone pokojom trzech dorastających chłopców. Otwarta konfiguracja przestrzeni dziennej, jadalnej i kuchennej rozciąga się aż na taras za domem, a wysokie przeszklenia sprawiają, że wnętrze jest zawsze pełne światła.

W wystroju zastosowano połączenie modernistycznych, geometrycznych form z lokalnymi akcentami. Neutralna paleta barw stanowi kojące tło dla tętniącego kolorami życia mieszkańców.

Więcej na: www.kennon.com.au

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Siła spokoju

Siła spokoju

Poznań | 19 września 2022

Ten projekt Neostudio jest niczym ożywcza bryza: ascetyczny i elegancki

Śląski monument

Śląski monument

Katowice | 10 sierpnia 2022

Trzy połączone ze sobą pawilony obejmują 734 m kw. Dookoła - kompletna pustka

Kwintesencja prostoty

Kwintesencja prostoty

Wielkopolska | 4 sierpnia 2022

Niezwykła przemiana 20-letniego domu projektu Adama Wysockiego