Dom z widokiem na Beskidy

Zlokalizowany na uboczu, z pięknym widokiem, niewielki dom jednorodzinny zaprojektowany przez Annę Karaś i Michała Krywulta z pracowni YATTA architekci. Joannie Kubieniec powierzono zaprojektowanie jego wnętrz. To dom, w którego wnętrzu, na tle betonowej posadzki, dominuje kolor granatowy. Jego jedną z najważniejszych funkcji jest kuchnia i przestrzeń salonu.

Kolor granatowy pojawia się już w przedsionku, a następnie jest konsekwentnie kontynuowany w kolejnych pomieszczeniach parteru. W pewnych strefach jest to kolor dominujący tak jak w przypadku kuchni czy też klatki schodowej. W innych zaś stanowi jedynie akcent kolorystyczny. Dla uzyskania większej spójności i podkreślenia pewnych cech zewnętrznych budynku, we wnętrzach, pojawiają się również elementy pionowe, które w zależności od przestrzeni zmieniają swoją funkcję lub formę.

Bezpośrednio na klatce schodowej, pionowe, granatowe elementy stanowią nowoczesną formę dawnych boazerii, które dominowały we wnętrzach naszych domów w latach 70. i 80. Granatowa boazeria zyskuje nowe oblicze wizualne, a jednocześnie zabezpiecza ściany klatki schodowej.

Granatowa boazeria klatki schodowej płynnie przechodzi w zabudowę kuchenną i wprowadza nas do strefy kuchni, jadalni oraz salonu. Przestrzeń ta jest niezmiernie ważna dla właścicielki, gdyż gotowanie to nieodłączna część jej życia. Gotowanie jak i samo spożywanie wspólnych posiłków wymaga zatem odpowiedniej przestrzeni, organizacji pracy jak i samego doświetlenia.

www.joannakubieniec.com i www.facebook.com/pg/yattaarchitekci

***
Trendy, inspirujące wnętrza, najlepsze realizacje w architekturze, nowości ze świata designu i ciekawe rozmowy wprost do Twojej skrzynki!  Zapisz się na nasz newsletter i bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Na skraju lasu

Na skraju lasu

Nieborowice | 15 marca 2023

Pracownia Kubieniec + Długosz prezentuje wnętrze domu z widokiem na przyrodę

Nadmorskie ukojenie

Nadmorskie ukojenie

Gdynia | 12 stycznia 2023

120 m kw. na obrzeżach Gdyni wypełniły ciepłe kolory i funkcjonalne rozwiązania

Idealny kompromis

Idealny kompromis

Katowice | 13 października 2022

Odwiedzamy 62-metrowe mieszkanie na osiedlu Trzy Stawy

Naturalnie, że boho

Naturalnie, że boho

Baranów | 10 października 2022

Projektantki z Madde Studio w najnowszym projekcie postawiły na nowoczesne boho