Idealny kompromis

Zaledwie trzy kilometry od centrum miasta i tylko kilka kroków od zielonej enklawy. W środku zaś finezyjna elegancja i radosna strefa dziecięca. Odwiedzamy 62-metrowe mieszkanie na osiedlu Trzy Stawy, którego obfitujące w kontrasty wnętrze zaprojektowały Joanna Kubieniec oraz Katarzyna Długosz z pracowni Kubieniec + Długosz.

Nietypowa aranżacja powstała dla miłośników miejskiego życia, którzy wraz z nowym etapem w życiu rozpoczęli również poszukiwania odpowiedniej przestrzeni do odpoczynku.

Całość projektu bazuje na połączeniu czerni i bieli – ulubionych kolorach właścicieli, uzupełnionych naturalnym kolorem drewnianej podłogi. Jedynym wyjątkiem jest pokój dziecięcy, który wymarzyli sobie w jasnej tonacji uzupełnionej różowymi akcentami.

Magazyn Design Alive

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

Część dzienną i nocną odgradza od siebie strefa wejściowa łącząca przedpokój z łazienką. W głębi mieszkania salon wraz z kuchnią otwierają się na taras z widokiem na pobliski staw.

Wykonaną na miarę zabudowę kuchni projektu katowickiej marki Esko wykończono fornirem bejcowanym na czarno. Naprzeciw niej stanęła biała wyspa kuchenna, której przedłużeniem jest stół w naturalnym kolorze drewna oraz krzesła Fameg.

W części wypoczynkowej stanęła jasna sofa od BoConcept w asyście regału z oferty marki Tylko oraz szafki RTV od Esko. Po bokach telewizora zawisły natomiast prace Martina Sonnenberga oraz Pawła Ryzko.

Meble od Esko znajdziemy również w stonowanej sypialni i w pokoju dziecięcym, gdzie wspaniale komponują się z tapetą w zwierzątka od Ferm Living oraz biblioteczką od Tylko.

W łazience czarno-biały wzór płytek płynnie dopełnia motyw przewodni całości mieszkania.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Dwupoziomowa oaza

Dwupoziomowa oaza

Katowice | 3 sierpnia 2023

Odwiedzamy apartament zaprojektowany przez Magdalenę Dzierzon