Dom kosmiczny na Warsaw Home

Warszawa |

17 września 2019 | Dom Idei | Wydarzenia |

Miejsce spotkań entuzjastów i twórców designu, przestrzeń sieciowania i przecinania się pomysłów. A wszystko to w otoczeniu niezwykłych produktów polskich producentów. Taki po raz kolejny stanie się Dom Idei magazynu „Design Alive” podczas targów Warsaw Home (3-6 października 2019).

Dom Idei to projekt realizowany od 2017 roku przez magazyn „Design Alive”. Na największych polskich targach wnętrzarskich gości po raz drugi. Tym razem za aranżację stoiska odpowiada Kosmos Project, czyli duet Ewa Bochen/Maciej Jelski znany z tego, że często sięga po prowokacyjne zestawienia, by „wyzwalać w odbiorcy emocje”.

– W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat nasza cywilizacja bardzo przyspieszyła. Rozwój technologii ma ogromny wpływ na nasze życie. Coraz częściej trudno oddzielić nam świat realny od wirtualnej rzeczywistości. Przestrzeń Domu Idei na targach Warsaw Home ma kojarzyć się zwiedzającym z wejściem do świata gry komputerowej – świat realny będzie się w niej przenikał ze światem wirtualnym – zapowiadają twórcy. Produkty partnerów zostały pokazane w zaskakujący sposób dzięki użyciu zaprojektowanych przez Kosmos Project tkanin i nowych wybarwień.

To już drugi Dom Idei, po letniej odsłonie w Gdyni, gdzie prezentowane są wyłącznie polskie marki. Stoisko w meble wyposażył Marbet Style, podłoga jest Barlinka, tekstylia od marki Davis, żaluzje od firmy Anwis, dywany Agnelli, oświetlenie Chorsa a kwietniki Bujnie. Ekspozytory i formy przestrzenne wykonała firma MDF3D, a za bar odpowiada Wozownia.

Kosmos Project to studio projektowe tworzone w Warszawie przez Ewę Bochen i Macieja Jelskiego. Projektanci studiowali na Warszawskiej ASP, Politechnico di Milano i Stuttgart State Academy of Art and Design. Doświadczenie zawodowe zdobywali w studiach Denisa Santachiary i Alesssandro Mendiniego w Mediolanie. Inspiracją grupy jest relacja pomiędzy cywilizacją a dziką naturą. W swoich pracach łączą tradycyjne techniki rzemieślnicze z technologiami cyfrowymi. Prace Kosmos Project pokazywane były miedzy innymi na wystawach w Londynie, Mediolanie i Sztokholmie.

Lokalizacja: hala F stoisko 3.2/4.1, Warsaw Home
Projekt stoiska: Kosmos Project
Partnerzy: Marbet Style, Barlinek, Anwis, Davis, MDF3D, Agnella, Chors, Bujnie, Wozownia

Kosmos_Project_DesignAlive

Kosmos Project Ewa Bochen i Maciek Jelski.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły: