Design w drodze do wolności

Praga | Wojciech Trzcionka

24 września 2015 | Design | Wydarzenia |

Praski Designblok to najstarszy festiwal designu w Europie Środkowej. W tym roku odbędzie się już po raz 17. w dniach 21-27 października. Warto tam być nie tylko ze względu na polskie akcenty i jakże aktualny temat wolności.

Impreza co roku odbywa się w innym miejscu. Tym razem, oprócz przestrzeni Art House w centrum miasta, padło na niezwykłe hale targowe w dzielnicy Holešovice. Już tylko po to, żeby je zobaczyć, warto odwiedzić stolicę Republiki Czeskiej podczas Designbloku. – W tym roku prawie wszystkie prezentacje będą usytuowane w budynku z 1891 roku, który powstał właśnie z myślą o wystawach. Do dyspozycji mamy 10 tys. m kw. – mówi Jiří Macek, dyrektor kreatywny festiwalu.

A co w programie? – W tym roku Designblok skupimy się na walce o wolność, która zawsze jest ograniczona przez politykę, działania zewnętrzne czy pieniądze, nawet 25 lat po Aksamitnej Rewolucji, której rocznicę świętujemy – zdradza Jana Zielinski, dyrektorka festiwalu. To dlatego główna wystawa nosi nazwę „Freedom” (jej kuratorkami są Agnieszka Jacobson-Cielecka i Tulga Beyerle). Na wystawach zobaczymy projekty i projektantów z Czech, Słowacji, Polski, Austrii, Belgii, Finlandii, Holandii i np. Ukrainy. Swoje prace zaprezentują m.in. Formafantasma, Ania Rosinke i Maciej Chmara, czy Mischer Traxler.

Więcej na: www.designblok.cz

hala

CCGD 2009 2

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Wzornictwo z widokiem na morze

Roundabout Baltic

Gdynia | 4 lipca 2017

Wizualna opowieść o relacjach projektowania z naturą.