Geometryczne biuro od chmara.rosinke

OFIS to najnowsza kolekcja mebli biurowych chmara.rosinke, duetu polskich projektantów działających w dziedzinie projektowania produktów, wnętrz i przestrzeni wystawowych.

Od 2011 roku Anna Rosinke i Maciej Chmara prowadzą studio projektowe z siedzibą w Berlinie. Ich propozycje wyróżniają się prostotą, ekologiczną świadomością i poetyckim językiem form, który często nawiązuje do archetypicznego wyobrażenia o obiektach.

Kolekcja OFIS chmara.rosinke (od ang. „Office for Important Stuff”, czyli „Biuro Rzeczy Ważnych”; tak nazywa się też biuro chmara.rosinke) powstała w kwietniu bieżącego roku w czasie lockdownu. Stanowi projektowy manifest, stawiając ręcznie tworzone kolekcje w opozycji do konwencjonalnych linii mebli biurowych.

– Ograniczyliśmy się do jednego rozmiaru krawędziaków o przekroju kwadratowym, jednej grubości płyty oraz niewielkiej palety kolorystycznej – opowiada Anna Rosinke. – Geometria obiektów zdefiniowana została przez proporcje oraz przestrzenną redukcję form do ich archetypów, przez co tworzy paralele do wcześniejszych projektów studia.

Więcej na: www.chmararosinke.com

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Design w drodze do wolności

Freedom

Praga | 24 września 2015

17. edycja festiwalu Designblok w dniach 21-27 października.