Niezwykła instalacja Formafantasma w Teatro Gerolamo. Poza ramami!

Hiszpańska marka Cosentino zaprezentowała na Milan Design Week 2024 premiery, które zrewolucjonizują branżę powierzchni. Chodzi o kolekcję Earthic ® i nowy materiał Silestone®XM zaprezentowane po raz pierwszy podczas wystawy Earthic ® Lab x Formafantasma w Teatro Gerolamo.

Co roku najznamienitsi projektanci i marki spotykają się w Mediolanie, aby wymieniać pomysły i prezentować projekty, które wpływają na naszą rzeczywistość. Składający się z prestiżowego Salone del Mobile i eklektycznego Fuorisalone, Milano Design Week 2024 oferuje niezrównaną platformę dla projektantów, marek i entuzjastów designu z całego świata.

Tegoroczna edycja koncentrując się na zasadach gospodarki cyrkularnej, ponownego wykorzystania materiałów i zrównoważonych praktykach, miała na celu wspieranie kultury świadomego projektowania.

Cosentino, lider branży powierzchniowej powrócił do Mediolanu z programem pełnym aktywności i nowymi premierami.

Earthic Lab x Formafantasma – Fuorisalone 2024

Cosentino nawiązało współpracę ze światowej sławy projektantami ze studia Formafantasma, aby stworzyć inspirującą instalację, która pozwoliła spojrzeć na świat powierzchni z nowej perspektywy. Projekt ma na celu zwrócenie uwagi na znaczenie designu poza samą estetyką, priorytetowo traktując etyczne procesy produkcji.

Instalacja Earthic ® Lab była interaktywną podróżą, która stała się punktem zwrotnym w innowacyjnej koncepcji powierzchni.

Wystawa na Fuorisalone była jednocześnie premierą kapsułowej kolekcji Earthic ® i nowego materiału Silestone®XM – prawdziwego gamechangera w branży. 

Wybór lokalizacji wystawy nie jest przypadkowy. W obrębie historycznych murów Teatro Gerolamo, Earthic ® rozwinął swoją narrację transformacji. Każda powierzchnia i element odzwierciedlały historyczne znaczenie tego miejsca, tworząc instalację, która wykracza poza ramy czasu, stanowiąc dialog między przeszłością a przyszłością, gdzie głównym bohaterem jest natura.

Cosentino na targach i w przestrzeni miejskiej

Cosentino było również obecne na wystawie w ramach Salone del Mobile poświęconej produktom wyposażenia wnętrz, dekoracjom oraz rozwiązaniom technologicznym do wnętrz.

Na stoisku zadebiutowały nowości marek Cosentino na 2024 rok, prezentując różnorakie możliwości ich zastosowania – od okładzin ściennych i podłogowych po elewacje czy wykorzystanie w łazienkach.

Cosentino było także obecne przy Piazza Fontana 6, tworząc przestrzeń poświęconą społeczności architektów i miłośników designu, która była punktem spotkań dla mediów, a także klientów i współpracowników Cosentino z całego świata. 

Cosentino

Cosentino to hiszpańska firma rodzinna o globalnym zasięgu produkująca i dystrybuująca zaawansowane technologicznie powierzchnie dla architektury i wzornictwa. Posiada trzy grupy produktów: powierzchnię mineralną Silestone®, ultrakompaktowy kamień Dekton® oraz kamień naturalny Sensa by Cosentino®. 

W całym łańcuchu produkcyjnym Cosentino dba o wdrażanie procesów zmniejszających ślad węglowy, zużycie wody oraz wykorzystanie w produkcji materiałów z recyclingu. Firma została doceniona za swoją strategię przeciwdziałania zmianom klimatycznym i dekarbonizacji, poprzez wpisanie na listę Carbon Disclosure Project (CDP). Ultrakompakowy kamień Dekton jest produktem posiadającym certyfikat Carbon Neutral. 

W Polsce Centra Cosentino znajdują się w trzech lokalizacjach: Warszawa (Parzniew), Poznań (Dąbrówka), Katowice (Mysłowice).

Formafantasma

Dwóch Włochów. Jeden z południa, drugi z północy. Na stałe osiedlili się w Amsterdamie. Andrea Trimarchi i Simone Farresin tworzą razem Studio Formafantasma. Jak twierdzą, pochodzenie nie ma wpływu na ich projekty. Swoją rolę postrzegają jako bycie mostem między rzemiosłem i przemysłem, obiektem i użytkownikiem. Niezależnie od tego, czy wykonują zlecenie dla konkretnego klienta, czy pracują nad nowym materiałem, ich projekty cechuje koncentracja na kontekście, procesie i detalu.

– Nasze prace to komentarz do niedesignu. Rozważenie możliwości kryjących się tam, gdzie, jak mogłoby się wydawać, już nic nie ma. Chcemy podważyć istniejące klisze: co jest wartościowe, a co nie – mówi „Design Alive” Simone Farresin.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Szyk i elegancja!

Szyk i elegancja!

Poznań | 19 września 2023

Premiera kolekcji Silestone Le Chic podczas otwarcia Centrum Cosentino Poznań

Chata z piernika

Chata z piernika

Szczawno-Zdrój | 20 czerwca 2023

Odwiedzamy oryginalny dom Jagny Niedzielskiej, propagatorki idei Zero Waste