Rewolucja na rynku powierzchni mineralnych

Warszawa | Tekst promocyjny

27 czerwca 2024 | Design | Polecane |

Cosentino wprowadza najbardziej zrównoważoną powierzchnię mineralną na rynku – SilestoneXM, dostępną w ramach kolekcji Earthic projektu Formafantasma. To rewolucyjny krok w branży, który wykorzystuje innowacyjny proces przekształcania materiałów naturalnych oraz pochodzących z recyklingu.

Earthic by SilestoneXM to efekt współpracy Cosentino z włoskim studiem Formafantasma. Kolekcja podkreśla długoterminowe zaangażowanie Cosentino w zrównoważony rozwój oraz minimalizowanie wpływu produkcji powierzchni na klimat.

– Earthic ma na celu podniesienie świadomości na temat znaczenia projektowania wykraczającego poza estetykę i priorytetowego traktowania zrównoważonych procesów produkcyjnych – mówią Andrea Trimarchi i Simone Farresin z Formafantasma. – Nasza współpraca z Cosentino jest próbą projektowania od wewnątrz na zewnątrz – gdzie wybory estetyczne bezpośrednio odpowiadają wyborom etycznym i zrównoważonym.

Nowy SilestoneXM to powierzchnia mineralna wykonana z materiałów premium i pochodzących z recyklingu, zawierająca maksymalnie 10% krzemionki krystalicznej, zachowując przy tym wysoką wydajność i doskonałe wykończenie. Dzięki zastosowaniu autorskiej technologii Cosentino Hybriq+ kolekcja Earthic jest produkowana z użyciem 100% odnawialnej energii elektrycznej i 99% wody z recyklingu.

Kolekcja Earthic oferuje nową koncepcję designu, z zaawansowanym składem zawierającym do 30% materiałów pochodzących z recyklingu, takich jak szkło z recyklingu, PET, biożywica i fragmenty Dekton.

Wykorzystanie fragmentów Dekton z recyklingu pozwala unikać wydobycia nowych surowców. Ponadto, przy produkcji powierzchni, wykorzystywana jest biożywica pochodząca z recyklingu (między 16% a 23%) uzyskiwana z oleju roślinnego i oleju kuchennego oraz butelki plastikowe, które są przekształcane w charakterystyczne skale, ujawniające swoje unikalne cechy na powierzchni.

Kolekcja Earthic dzieli się na dwie linie kolorystyczne:

SilestoneXM

FFROM x Formafantasma

Trzy serie kolorystyczne w ramach tej linii odzwierciedlające pochodzenie i źródło materiału oraz proces przekształcania materiałów z recyklingu w coś nowego.

  • FFROM 01: Szara powierzchnia z białymi fragmentami PET z recyklingu, tworząca subtelny, ale skomplikowany wzór, który przyciąga wzrok i dodaje głębi całości kompozycji.
  •  FFROM 02: Ciemniejszy odcień szarości elegancko zaakcentowany bielą, tworzy wizualnie atrakcyjny kontrast. Odcień szarości z poczuciem nowoczesności i minimalizmu.
  •  FFROM 03: Hipnotyzujące, ale eleganckie antracytowe tło z rozproszonymi łuskami PET z recyklingu, przypominające nocne niebo lub próbkę geologiczną.

SilestoneXM

RAW x Cosentino Studio 

Wzory i kolory, które uchwycają esencję materiału w jego najbardziej autentycznym stanie, połączone z kształtami, które wyrażają nową estetykę.

  • RAW A: Kolor z delikatnym ciemnym wzorem na białym tle, który ujawnia skomplikowany design, przywołując poczucie naturalnej elegancji, przypominający wyszukane kamienie znalezione w naturze.
  • RAW G: Spokojne i naturalne betonowe płótno z subtelnymi miedzianymi akcentami, przeplatane mglistymi żyłkami, które dodają poczucia płynności.
  • RAW D: Ciemne tło naturalnej skały, które zapewnia nastrój spokoju i solidnej elegancji. Rozproszone smugi brązu przeplatają się przez węglowy krajobraz.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Szyk i elegancja!

Szyk i elegancja!

Poznań | 19 września 2023

Premiera kolekcji Silestone Le Chic podczas otwarcia Centrum Cosentino Poznań

Chata z piernika

Chata z piernika

Szczawno-Zdrój | 20 czerwca 2023

Odwiedzamy oryginalny dom Jagny Niedzielskiej, propagatorki idei Zero Waste