“Design Alive” na Łódź Design Festivalu [zdjęcia]

Sześciu wspaniałych gości, sześć inspirujących wykładów i jedno pytanie: jak urzec współczesnych ascetów? W drugi weekend Łódź Design Festivalu (sobota 18 października) przygotowaliśmy dla Was smakowity deser. Zapraszamy na blok dyskusyjny pod patronatem naszego magazynu Design Alive Talks: Brave New Client z udziałem wybitnych osobowości polskiej sceny designu i architektury. Wśród gości Ewy Trzcionki, redaktor naczelnej, będą: projektanci Tomek Rygalik i Janusz Kaniewski, architekt Przemo Łukasik, badaczki trendów Aleksandra Krawsz i Maria Lorenc oraz architekt Jacek Ferdzyn.

Poszukujący gotowych rozwiązań, ponadczasowych produktów, kreatywni, łowcy trendów, luksusowi, zorientowani na cenę, esteci, minimaliści, hipsterzy, ceniący wolność, rodzinni, mobilni, w podróży, single, wciąż online, aktywni, pasywni, różni. To MY – klienci pokolenia X, Y i Z poddawani ciągłym obserwacjom i badaniom, kształtujemy świat produkcji. Nasze rozmaite potrzeby są rozpoznawane i zamieniane w rzeczy, usługi, aplikacje – masę nowości. W jaki sposób budować zrównoważoną relację między naszymi potrzebami, a biznesowymi celami firm? Jak budować przyszłość, w której utrzymamy harmonię między konsumpcją, wolnością, rozwojem, ekologicznym i ekonomicznym porządkiem? Na czym powinny być oparte biznesy przyszłości?

Jaka będzie nasza rola w ich tworzeniu i rozwoju? Na te pytania spróbuje odpowiedzieć każdy z zaproszonych gości, reprezentujących takie firmy jak: IKEA, Geberit, Barlinek, Kinnarps i Paradyż. Tomek Rygalik zastanowi się, czy projektując i produkując codziennie nowe przedmioty, robimy to rzeczywiście lepiej. Janusz Kaniewski zapyta, gdzie projektowanie dla introwertyków i pesymistów? Przedstawicielki firmy Kinnarps pokażą twarde dowody na wyższość osobistego spotkania w zespole nad wymianą e-maili, a architekt Jacek Ferdzyn pokaże, jak współcześni zadomawiają się w XIX-wiecznej kamienicy.

Wykład Przemo Łukasika zatytułowany ”Kreacje z natury” będzie pretekstem do szukania związków i zależności pomiędzy technologią i naturą. Architekt opowie o stworzonej przez siebie i po raz pierwszy prezentowanej na łódzkim festiwalu instalacji przestrzennej. To wydarzenia z pogranicza architektury i sztuki wieńczy wspólny projekt marki Barlinek i magazynu “Design Alive” mający na celu odkrycie na nowo uroku naturalnego drewna. Spotkanie z Przemo Łukasikiem zakończy się ogłoszeniem wyników konkursu “Kreacje z natury”.

Blok wykładów Design Alive Talks: Brave New Client odbędzie się 18 października w Centrum Festiwalowym nr 1 przy ul. Tymienieckiego 3 (sala konferencyjna, budynek C). początek o godz. 11.00 Konferencję poprowadzi Ewa Trzcionka, redaktor naczelna “Design Alive”.

Więcej: www.lodzdesign.com 

no images were found

Powiązane artykuły:

Co nowego w designie, architekturze i sztuce? Polecamy najciekawsze wrześniowe wydarzenia

Tu trzeba być!

Warszawa | 30 sierpnia 2020

Zobaczcie, jakie wydarzenia polecamy we wrześniu


Podczas 13. edycji Łódź Design Festivalu poszukamy przepisu na dobre życie

Dobre życie

łódź | 2 maja 2019


Podczas 13. edycji ŁDF poszukamy przepisu na dobre życie.

Błazen designu przyjeżdża do Łodzi

Błazen designu

łódź | 15 maja 2018

Jamie Hayon z najważniejszych kreatorów współczesności.

Łódź Design Festival zmienia termin i wraca do korzeni. Gościem specjalnym słynny hiszpański projektant Jaime Hayon

Refleksje

Łódź | 28 lutego 2018

Łódź Design Festival zmienia termin i wraca do korzeni.


Nowe oblicze Ceramiki Paradyż na ŁDF

Odważna wystawa

Łódź | 18 października 2017


Nowe oblicze Ceramiki Paradyż na ŁDF.