„Kreacje z natury” w fabryce Barlinka [zdjęcia]

Projektanci, którzy zakwalifikowali się do finału konkursu „Kreacje z natury”, organizowanego przez Barlinek Institute of Design i „Design Alive” odwiedzili fabrykę producenta. Wzięli tam udział w unikalnych warsztatach rzemieślniczych, przygotowujących ich do finałowego zadania konkursowego.

Podczas trzydniowego pobytu w Barlinku członkowie 15 zespołów konkursowych, które zakwalifikowały się do finału „Kreacji z natury”, mieli okazję zwiedzić zakład oraz poznać proces produkcyjny deski barlineckiej.

Najważniejszym elementem programu były warsztaty rzemieślnicze, przygotowujące do finałowego zadania: zaprojektowania wzoru podłogi do przyszłorocznej odsłony kolekcji „Smaki Życia”. Nad ich przebiegiem czuwali przedstawiciele Barlinka odpowiedzialni za wdrożenia nowych produktów przekazując uczestnikom szereg cennych informacji teoretycznych oraz praktycznych porad, które pomogą w pracach nad finalnymi projektami konkursowymi. Finaliści konkursu po raz kolejny wykazali się nie tylko zaangażowaniem, ale i dużą kreatywnością w pracy z deską barlinecką.

W warsztatach wzięli też udział członkowie konkursowego jury: Dorota Karbowska-Zawadzka, dyrektor marketingu w firmie Barlinek, projektant i wykładowca Szymon Hanczar oraz Wojciech Trzcionka, dyrektor wydawniczy „Design Alive”. – Wszyscy uczestnicy warsztatów wykazali się ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością, co tylko potwierdziło słuszność naszego wyboru. Teraz czas na przygotowanie finałowych prac. Jestem pewien, że po warsztatach będą dopracowane do perfekcji – mówi Wojciech Trzcionka.

Konkurs „Kreacje z natury” zorganizowany został przez Barlinek Institute of Design – platformę powołaną przez największego polskiego producenta podłóg drewnianych do współpracy z architektami i projektantami wnętrz.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się  w październiku podczas Łódź Design Festival. Laureaci otrzymają nagrody pieniężne, a zwycięskie projekty mogą zostać wdrożone do produkcji i wiosną 2015 roku trafią do sprzedaży w nowej odsłonie kolekcji „Smaki Życia”. – Cieszę się że projekt Barlinka i „Design Alive” daje szansę również na współpracę projektantów z firmą o tak bogatej tradycji – dodaje Wojciech Trzcionka.

Więcej informacji o konkursie: www.kreacjeznatury.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Podłogi w paryskim stylu, czyli nowe produkty w ofercie Barlinka

Jodła Francuska

Barlinek | 21 sierpnia 2020

Barlinek poszerza ofertę o nowe podłogi drewniane

Zanurzenie w naturze

Zanurzenie w naturze

Warszawa | 5 listopada 2019

Efekt współpracy hanczarstudio z firmą Barlinek już w salonach Komfort