Minimalizm na miarę!

Mr Woo – kolekcja duetu projektowego Witamina D łączy w sobie szlachetne materiały: lite drewno dębowe i melanżową wełnę z możliwością personalizacji. A wszystko to w imię neutralizowania negatywnego wpływu na środowisko.

Na kolekcję składają się proste w formie stoliki, stołki i ławki, które doskonale sprawdzą się zarówno w zestawie jak i osobno. Każdy może samodzielnie zaprojektować swoją własną wersję Mr Woo: możliwe jest miksowanie materiałowe, kolorystyczne oraz np. wprowadzenie podwójnego blatu.

– Kolekcja powstaje dzięki współpracy z lokalnymi rzemieślnikami i wykonawcami. Stosujemy trwałe, szlachetne materiały, bo chcemy, aby nasze produkty służyły przez lata. W ten sposób staramy się ograniczać negatywny wpływ na środowisko – tłumaczą Gosia Knobloch i Igor Wiktorowicz, założyciele studia Witamina D.

W 2023 roku Witamina D, dzięki bardzo prostej konstrukcji i łatwemu demontażowi elementów kolekcji, planuje udostępnić usługę renowacji, wprowadzając swoje produkty do zamkniętego obiegu gospodarki cyrkularnej.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Jest mocno niszowo!

Jest mocno niszowo!

Poznań | 1 lipca 2022

Rozmawiamy z Cyrylem Zakrzewskim, którego meble podbiły targi w Mediolanie