Miękki kompromis w biurowej codzienności

Ofertę polskiego producenta mebli biurowych Bejot uzupełniła kolekcja Nubi nawiązująca do stylu mid-century. Zaprojektowała ją Weronika Politowicz.

Kolekcję tworzą wygodne sofy i pufy oraz ścianki akustyczne w kształcie koła. Jej zaletą jest możliwość doboru rodzaju i koloru tapicerki oraz personalizacja bazy – do wyboru są nogi metalowe, malowane proszkowo lub dębowe. Dodatkowo do puf można domontować pasujące stoliki.

– Dla mnie jako projektantki ta kolekcja była od początku próbą złagodzenia ciężkich, twardych standardów obecnych w meblach biurowych – mówi Weronika Politowicz.

I tłumaczy: – Projekt powstawał krótko po wybuchu pandemii, dlatego tym bardziej chcieliśmy uzyskać kolekcję, która wpisze się w już zmienione potrzeby biur i przestrzeni publicznych. Kolekcja ewoluowała raczej w kierunku mebli, które będą skłaniały do luźnych, formalnych i nieformalnych spotkań, które przez swoją formę i możliwości konfiguracji będą tworzyły strefy wspomagające skupienia i relaksu.

Organiczne, ale oparte na okręgu formy mogą tworzyć domykające się przestrzenie, które zachęcają do spotkań, a dodatkowe uzupełnienie ich o wolnostojące akustyczne ścianki pomoże zupełnie przearanżować przestrzeń.

Inspiracja, po którą sięgnęła projektantka były m.in. plany placów zabaw Aldo van Eycka. W efekcie kolekcja Nubi stanowi swobodny kompromis między home office’ową codziennością a sporadycznymi odwiedzinami w biurze; między miękkością i wygodą domowego fotela a wymagającymi standardami jakości w aranżacji przestrzeni publicznych.

Weronika Politowicz

Weronika Politowicz

Projektantka wzornictwa przemysłowego. Absolwentka Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, aktualnie studentka Royal College of Art w Londynie. Po studiach w Polsce rozpoczęła pracę jako projektantka przestrzeni wystawienniczych. Pandemia pozwoliła jej zmienić obszar działań i skierować go w stronę mebli – podjęła współpracę z firmą Bejot. Postanowiła również zacząć działać na własną rękę – od prawie roku prowadzi Studio Politowicz. Skupia się na projektach wzorniczych, opracowuje projekty showroomów i stoisk targowych oraz przygotowuje wizualizacje produktowe dla takich marek jak: Balma, Noti, Vank i Bejot.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Jest mocno niszowo!

Jest mocno niszowo!

Poznań | 1 lipca 2022

Rozmawiamy z Cyrylem Zakrzewskim, którego meble podbiły targi w Mediolanie