PIĘKNE DYWANY W KRUŻGANKACH AKADEMII TEOLOGICZNEJ [ZDJĘCIA]

TEKST: ELIZA ZIEMIŃSKA, ZDJĘCIA: WOJCIECH TRZCIONKA

MEDIOLAN 8.4.2014

DESIGN RZECZY WYDARZENIA

Niezwykły pokaz dywanów zaserwowała na Milan Design Week 2014 marka Nodus. Swoją najnowszą kolekcję zaprezentowała w bajecznej scenerii krużganków akademii teologicznej.

Mimo, że Brera to dzielnica, w której design można spotkać na każdym kroku, są tu takie miejsca, które na co dzień nie mają wiele wspólnego z światem znanych projektantów. Tak jest w przypadku akademii Facolta Teologica dell'Italiza Settentrionale, w której w czasie tygodnia designu przygotował swoją ekspozycję Nodus, włoski producent dywanów, umożliwiając jednocześnie poznanie tego zacisznego miejsca. Niepozorny z zewnątrz budynek skrywa w środku wiekowe krużganki, które stały się tłem dla prezentacji dywanów i kilimów takich projektantów jak: Sam Baron, Odoardo Fioravanti i Paolo Giacomazzi, Formafantasma, Ron Gilad, Jamie Hayon, Sophie Lachaert i Luc D'Hains, Mischer'Traxler, Cedric Ragot, Marcantonio Raimondi Maierba, Studio Job, Kiki van Eijk.

Adres: via Cavalieri del Santo Sepolocro 3, Chiostro della Facolta Teologica dell'Italiza Settentrionale. Więcej na: www.nodusrug.it

Partnerem relacji "Design Alive" z Milan Design Week 2014 jest culture.pl, organizator wystawy "Polish Job".
baner


Relacje "Design Alive" z Milan Design Week 2014 wspiera Volvo.

650x60_baner-www-DA on tour volvo-01