KONKURS, KTÓRY SPEŁNIA MARZENIA. STARTUJ!

TEKST: JOANNA SZCZYGIEŁ, ZDJĘCIA: MATERIAŁY PRASOWE

BARLINEK 19.5.2017

DESIGN WYDARZENIA

Do 31 maja można zgłaszać prace do 4. edycji konkursu „Kreacje z Natury” organizowanego przez Barlinek Institute of Design. Dlaczego warto startować? Wygrać można coś więcej niż „tylko” pieniądze! - Ten konkurs pozwolił mi wypłynąć na szerokie wody - przekonuje, Agnieszka Przewoźna, zwyciężczyni drugiej edycji „Kreacji z Natury”.

Jej słowa potwierdza Maja Sobura, laureatka pierwszej edycji konkursu: - Wygrana w „Kreacjach z Natury” była początkiem mojej kariery w świecie designu. Dzięki niej moje projekty stały się dużo bardziej rozpoznawalne. Nagroda pozwoliła mi na dalszy rozwoju i naukę na Design Academy Eindhoven oraz Royal College of Art. Zawsze będę darzyła firmę Barlinek sympatią, bo w dużym stopniu przyczyniła się do realizacji moich marzeń.

Kreacje_z_Natury_1200x628_dziewczyny_tastes

Konkurs skierowany jest do architektów i projektantów oraz wszystkich tych, dla których projektowanie to po prostu czysta przyjemność. Wyłącznym partnerem wydarzenia jest „Design Alive". - Konkurs „Kreacje z Natury” to niezwykła możliwość odbycia wyjątkowej podróży gwarantującej emocje, dotyk natury i moc wyzwań - przekonuje Dorota Karbowska, dyrektor marketingu firmy Barlinek. - Ciekawe doświadczenie, niedostępne dla innych i szansa, aby spróbować okiełznać naturę i deskę barlinecką jednocześnie. Tylko w tej edycji istnieje możliwość wzniesienia się wyżej i oderwania od podłogi, bo szansa na stworzenie przedmiotu, mebla i nadania nowej tożsamości desce barlineckiej będzie mile widziana. Stawiamy na nieoczywiste formy, które mogą być przełomem w projektowaniu z użyciem deski barlineckiej, ale doceniamy też siłę prostoty zaklętej w przedmiotach użytku codziennego, które wniosą do naszych wnętrz naturę, fakturę i charakter.

kreacje_designalivemag - 1

Konkurs, którego czwarta edycja odbywa się pod hasłem „Oderwij się od podłogi”, ma na celu wyłonienie najzdolniejszych, pełnych pasji i wyobraźni projektantów młodego pokolenia – takich, którzy potrafią zrozumieć rynek, oraz będą umieli przełożyć swoją wiedzę na praktykę w biznesie. W skład jury oprócz przedstawicieli Barlinka, wchodzą autorytety z dziedziny architektury i designu: przewodniczący - Przemo Łukasik (Medusa Group), Agnieszka Stefańska (Infinity-Design), Wojciech Trzcionka („Design Alive"), Tomasz Błuszkowski (Forma Studio), a także Szymon Hanczar (Hanczar Studio).

Gala finałowa konkursu oraz wręczanie nagród odbędzie się w październiku podczas Łódź Design Festivalu.

Termin nadsyłania prac upływa 31 maja 2017 roku.

Wszystkie informacje na temat konkursu znajdują się na stronie: www.kreacjeznatury.pl

- Ten konkurs pozwolił mi wypłynąć na szerokie wody - przekonuje, Agnieszka Przewoźna, zwyciężczyni drugiej edycji „Kreacji z Natury”.

Od góry od lewej laureatki pierwszej edycji „Kreacji z natury”: Maja Sobura, Anna Łoskiewicz-Zakrzewska, Agata Smok i Joanna Ochota.