Na półmetku „Kreacji z Natury” przyszedł czas na eksperymenty

27 osób z Polski, Rumunii, Rosji i Ukrainy wzięło udział w drugim etapie konkursu „Kreacje z Natury”, który miał miejsce w polskiej fabryce firmy Barlinek. Warsztaty, będące jedyną w swoim rodzaju możliwością poznania całego procesu produkcji i technologii, w ramach piątej już edycji konkursu, odbyły się w dniach 23-25 lipca w otoczeniu barlineckich lasów.

Wspólnie z młodymi projektantami, eksperci marki Barlinek szukali koloru idealnego dla nowych wybarwień deski barlineckiej, zgodnych z najnowszymi trendami. Co ciekawe oprócz standardowych i dostępnych metod nadawania koloru olejami czy lakierami, uczestnicy postanowili eksperymentować z produktami naturalnymi czyli czerwoną porzeczką, burakiem czy natką pietruszki. Będący na miejscu jurorzy w osobach Szymona Hanczara, Michała Wrześniaka czy Wojciecha Trzcionki mieli możliwość, aby na miejscu komentować ich dokonania i różne próby uzyskania koloru, a także służyć im pomocą i radą przy tworzeniu ostatecznego produktu.

kreacjeznatury_designalive - 1 (20)

– To były najlepsze warsztaty w fabryce w Barklinku w jakich brałem udział. Uczestnicy konkursu wykazali się niebywałą kreatywnością – przekonywał Wojciech Trzcionka, juror w konkursie „Kreacje z Natury”, dyrektor marketingu „Design Alive”.

– To dla nas doskonała okazja, aby przybliżyć wszystkim jak zaawansowaną technologicznie podłogą jest deska barlinecka – powiedziała Dorota Karbowska-Zawadzka, dyrektor marketingu firmy Barlinek. – Tym bardziej cieszy nas eksperymentalne podejście i próby stosowania naturalnych pigmentów do uzyskiwania barw w tak prawdziwym i w stu procentach drewnianym produkcie, jakim jest nasza deska.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się już w październiku podczas targów Warsaw Home, a tymczasem uczestnicy mają czas do 10 września, aby przedłożyć finalne efekty swoich prac. Więcej na: www.kreacjeznatury.pl

no images were found

Powiązane artykuły:

Podłogi w paryskim stylu, czyli nowe produkty w ofercie Barlinka

Jodła Francuska

Barlinek | 21 sierpnia 2020

Barlinek poszerza ofertę o nowe podłogi drewniane

Z tęsknoty za swoim miejscem. Nowy dom “DA”

Nowy dom "DA"

Bielsko-Biała | 23 grudnia 2018

Zapraszamy do naszej nowej redakcji.

Finał piątej edycji „Kreacji z natury”. Znamy laureatów

Finał kreacji

warszawa | 7 października 2018

Finał piątej edycji „Kreacji z natury”. Znamy laureatów.

Trwa 5. edycja „Kreacji z Natury”. Zgłaszajcie się! Główna nagroda to 10 tys. zł

Kreuj z Barlinkiem

Barlinek | 7 maja 2018

Trwa 5. edycja konkursu „Kreacje z Natury". Zgłaszajcie się!

Niech żyje kolor! Wystartowała 5. edycja konkursu „Kreacje z Natury”

Niech żyje kolor!

Barlinek | 3 kwietnia 2018

5. edycja konkursu „Kreacje z Natury". Główna nagroda to 10 tys. zł.