Finał piątej edycji „Kreacji z natury”. Znamy laureatów

To już piąta edycja organizowanego przez Barlinek Institute of Design konkursu „Kreacje z natury”. Z nadesłanych prac jury wyłoniło 27 architektów i projektantów, którzy wzięli udział w warsztatach rzemieślniczych w Barlinku, gdzie stworzyli finalny projekt deski konkursowej. W ramach targów Warsaw Home odbyło się uroczyste ogłoszenie werdyktu kapituły. Zwyciężyły Ewa Dulcet i Martyna Świerczyńska, które zdobyły nagrodę w wysokości 10 000 zł.

Tegoroczne warsztaty, w czasie których projektanci poszukiwali nowych metod wybarwienia deski, odbyły się pod znakiem poszukiwania naturalnych pigmentów. Oprócz standardowych metod wykańczania deski lakierem i olejem, uczestnicy sięgnęli też po sok z buraka, porzeczek, czy pietruszki.

– Dzisiejszy werdykt pokazuje, że możliwości współpracy z Barlinkiem są niemierzone. To, co wyróżnia nasz konkurs to warsztaty. Przebywanie w fabryce, w lesie barlineckim, specyficzny klimat i intensywna praca – to wszystko sprawia, że projektanci dosłownie „schodzą na ziemię”. Uczą się być bliżej materiału i lepiej rozumieją ograniczenia i możliwości produkcji przemysłowej. Z drugiej strony my jako producent również uczymy się od projektantów. W ten sposób powstała seria desek „Smaki życia” – komentowała Dorota Karbowska-Zawadzka, dyrektor marketingu firmy Barlinek.

– To już druga edycja konkursu, w której wzięłyśmy udział – mówiły Kaja Onichimowska i Natalia Banasiak, zdobywczynie drugiej nagrody. – Najważniejszym elementem konkursu są warsztaty, które dają możliwość bezpośredniej współpracy z materiałem. Dzięki temu, na co dzień w pracy projektowej, bardziej myślimy produktem i drewnem oraz głębiej podchodzimy do powierzanych nam tematów.

– Dotychczasowe edycje „Kreacji z natury” pokazały jak owocna może być współpraca między producentem a projektantami i jak wiele obie strony mogą się wzajemnie nauczyć – powiedział Wojciech Trzcionka, juror w konkursie „Kreacje z Natury”, dyrektor marketingu „Design Alive”.

Laureaci:
1. miejsce Ewa Dulcet i Martyna Świerczyńska – nagroda 10 000 zł
2. miejsce Kaja Onichimowska i Natalia Banasiak – nagroda 5 000 zł
3. miejsce Marta Ogrodowczyk – nagroda 2000 zł
Wyróżnienia: Ada Szczecińska, Aleksandra Józefiak (po 1 000 zł)

W skład jury konkursu wchodzą autorytety z dziedziny architektury i designu: przewodniczący Przemo Łukasik (Medusa Group), Agnieszka Stefańska (Infini-Design), Tomasz Błuszkowski (Forma Studio), Szymon Hanczar (Hanczar Studio), Michał Wrześniak (architekt wnętrz) oraz Wojciech Trzcionka („Design Alive”). Pomysłodawczynią konkursu jest dyrektor marketingu firmy Barlinek Dorota Karbowska-Zawadzka.

Więcej na: www.kreacjeznatury.pl

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Podłogi w paryskim stylu, czyli nowe produkty w ofercie Barlinka

Jodła Francuska

Barlinek | 21 sierpnia 2020

Barlinek poszerza ofertę o nowe podłogi drewniane

Zanurzenie w naturze

Zanurzenie w naturze

Warszawa | 5 listopada 2019

Efekt współpracy hanczarstudio z firmą Barlinek już w salonach Komfort