Kawałek tego lasu pozostał z każdym z nas

Trwa czwarta edycji konkursu „Kreacje z Natury” pod hasłem „Oderwij się od podłogi” organizowanego przez Barlinek Institute of Design. W kolejnym etapie, uczestnicy projektu brali udział w warsztatach zorganizowanych w fabryce w Barlinku, gdzie dowolnie mogli „bawić się” drewnem i deskami podłogowymi tworząc konkursowe prototypy.

– Czwarta edycja warsztatów pozwoliła wyjątkowo rozwinąć skrzydła i totalnie „oderwać się od podłogi”. Uczestnicy poszukiwali nowej interpretacji i nowego znaczenia dla deski barlineckiej. Prace na poziomie warsztatów i fabryki pokazały, że takowych może być wiele – mówi Dorota Karbowska, dyrektor marketingu firmy Barlinek. – Jedni próbowali stworzyć instalacje, inni poszli w kierunku konstrukcji modułowych, a jeszcze inni tworzyli meble. Teraz czekamy na ostateczny wynik prac drugiego etapu, niemniej już teraz obserwujemy, że z roku na rok, przybywa nam uczestników, również tych z Rosji, Ukrainy i Rumunii.

– To bardzo dobrze, że są takie platformy dla wymiany pomysłów – zauważa jeden z uczestników projektu Volodya Tsapuk. – Oczywiście to spotkanie zostawiło za sobą tylko najbardziej przyjemne doświadczenie. Trudno o przytulną atmosferę w hałaśliwej fabryce, ale zespołowi Barlinka udało się to. A las! Idealny dla inspiracji.  Więc wracałem stamtąd niechętnie, ale jestem pewien, że kawałek tego lasu pozostał z każdym z nas.

Harmonogram warsztatów by tak zaplanowany, że pozwalał – oprócz pracy – również na odpoczynek i zabawę na łonie natury. – Miło mi było mieć okazję pracować z wysokiej jakości materiałami i dać życie projektowi, który mi się podobał – zauważa Dumitru Alexandru-Marian.

– Mogliśmy wymienić się ciekawymi spostrzeżeniami na tych dwóch, różnych płaszczyznach powstawania produktu, czego nigdy wcześniej nie miałem okazji doświadczyć – zauważa natomiast Marcin Łozicki. A Marta Kincel, która również uczestniczyła w warsztatach w fabryce, zauważa, że był to czas na bezcenną wymianę zdań i wiedzy. – Spędziliśmy go w inspirującym otoczeniu zarówno Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego jak i w industrialnych murach fabryki. Barlinek pozwala być bliżej natury.

– To było wspaniałe doświadczenie pracy z niełatwym materiałem, jakim jest deska barlinecka i próba przekształcenia jej – podsumowują Dominika i Daria Błażek.

Konkurs – przypomnijmy – skierowany jest do architektów i projektantów oraz wszystkich tych, dla których projektowanie to po prostu czysta przyjemność. Wyłącznym partnerem wydarzenia jest „Design Alive”. Gala finałowa konkursu oraz wręczanie nagród odbędzie się w październiku podczas Łódź Design Festivalu. Więcej na: www.kreacjeznatury.pl

Powiązane artykuły:

Podłogi w paryskim stylu, czyli nowe produkty w ofercie Barlinka

Jodła Francuska

Barlinek | 21 sierpnia 2020

Barlinek poszerza ofertę o nowe podłogi drewniane

Z tęsknoty za swoim miejscem. Nowy dom “DA”

Nowy dom "DA"

Bielsko-Biała | 23 grudnia 2018

Zapraszamy do naszej nowej redakcji.

Finał piątej edycji „Kreacji z natury”. Znamy laureatów

Finał kreacji

warszawa | 7 października 2018

Finał piątej edycji „Kreacji z natury”. Znamy laureatów.

Na półmetku „Kreacji z Natury” przyszedł czas na eksperymenty

Było kreatywnie

Barlinek | 31 lipca 2018

Niech żyje kolor – warsztaty w ramach konkursu „Kreacje z Natury".

Trwa 5. edycja „Kreacji z Natury”. Zgłaszajcie się! Główna nagroda to 10 tys. zł

Kreuj z Barlinkiem

Barlinek | 7 maja 2018

Trwa 5. edycja konkursu „Kreacje z Natury". Zgłaszajcie się!