Wszystkie odcienie Maffashion

Jak wygląda dom Maffashion? Zaglądamy do 200-metrowego mieszkania znanej influencerki modowej w Konstancinie. – Uwielbiam takie lekko minimalistyczne wnętrza z odrobiną surowości – opowiada Julia Kuczyńska o projekcie powstałym we współpracy z Aleksandrą Karpińską z pracowni On/Off Architekci.

Julia na co dzień mierzy się z napiętym grafikiem zawodowych przedsięwzięć, dlatego kiedy tylko znajduje chwilę na regenerację, spędza czas w swoim domu. Wypoczynkowi sprzyja tu minimalistyczna, loftowa aranżacja wnętrza. Bazę stanowi szarość betonu, stal, ciemny brąz i grafit, podkreślone dużą ilością światła wpadającego przez ogromne przeszklenie parteru. Pomieszczenia przenikają się w otwartym planie, nie ma tu więc miejsca na małe i niepozorne meble.

Dom Maffashion, jednej z najpopularniejszych blogerek modowych w Polsce, to surowy minimalizm, beże, szarości i brązy, w które wplecione zostały znane ikony designu.

Centralnym elementem części dziennej jest sofa Tufty Time projektu Patricii Urquioli dla B&B Italia. W pokoju wypoczynkowym nie brakuje jednak również przyciągających wzrok dodatków. Jednym z nich jest ikoniczny fotel Big Mama tej samej włoskiej marki, który doczekał się roli w filmie „Diamenty są wieczne” z Seanem Connery jako Jamesem Bondem. Surowe wnętrze salonu połączonego z kuchnią ociepla drewniana podłoga, a unikalny styl współtworzą spieki kwarcowe Dekton hiszpańskiej firmy Cosentino.

– Najbardziej podoba mi się salon z dużymi oknami i otwartą kuchnią. Tu dzieje się całe nasze życie i to właśnie tu spędzamy najwięcej czasu. Uwielbiam takie lekko minimalistyczne wnętrza z odrobiną surowości – mówi Maffashion.

– Kontrastujące z betonowym sufitem ciepłe drewno, spieki kwarcowe, stal i kamień. To wszystko w swojej prostocie jest bardzo ponadczasowe i nie daje odczucia przytłoczenia. Obecnie jest też świetnym tłem pod wszechobecne leżące, kolorowe dziecięce zabawki, samochody, klocki mojego syna. Goście najpierw zwracają uwagę na przestrzeń, następnie rzuca im się w oczy połączenie materiałów z jakich wykonana jest zabudowa w kuchni i salonie, młotkowany beton na ścianie i dająca wytchnienie zieleń za oknami – mówi o swoim domu Julia.

Magazyn Design Alive

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

ZAMAWIAM

NR 12/2024 WYDANIE SPECJALNE

Magazyn Design Alive

ZAMAWIAM

NR 47 WIOSNA 2024

W projekcie bardzo starannie przemyślano obecność materiałów wykończeniowych, kolorów i roli każdego z elementów. Sercem domu stała się kuchenna wyspa pokryta odpornym na wszelkie uszkodzenia spiekiem Dekton Keranium od Cosentino. Cieńszą wersję spieku (8 mm) zastosowano na okładziny szafek w salonie i pionowe okładziny szafek wyspy od strony salonu.

Dekton stosuje się na blaty kuchenne, łazienkowe, zlewy, parapety, kominki, schody, okładziny ścienne, posadzki, elewacje, stąd pomysł Aleksandry Karpińskiej na wykorzystanie go w domu Julii również jako okładziny szafek w salonie i ściany w sypialni. Zabudowa kuchenna i meblowa w domu to z kolei dzieło marki ernestrust.

By nie zaburzyć otwartej przestrzeni, prywatne pomieszczenia takie jak sypialnia i pokój syna Julii – Bastiana, znajdują się na piętrze. Również tutaj sięgnięto po surowy minimalizm, dominują beże, szarości i brązy.

Całą ścianę zajmuje częściowo przeszklona zabudowana szafa ernestrust. Jedynymi meblami są tapicerowane łóżko oraz kamienne stoliki boczne. Uwagę przyciągają ocieplające wystrój dodatki, puszysty dywan, narzuta w stylu boho oraz oryginalna ściana wykonana z wielkoformatowej płyty spieku Dekton Nilium od Cosentino.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Szyk i elegancja!

Szyk i elegancja!

Poznań | 19 września 2023

Premiera kolekcji Silestone Le Chic podczas otwarcia Centrum Cosentino Poznań

Chata z piernika

Chata z piernika

Szczawno-Zdrój | 20 czerwca 2023

Odwiedzamy oryginalny dom Jagny Niedzielskiej, propagatorki idei Zero Waste