Wielofunkcyjny showroom Grohe

Na warszawskim Mokotowie powstał showroom Grohe – miejsce spotkań i szkoleń dla architektów z ekspozycją produktów marki. Za projektem i realizacją tej kreatywnej przestrzeni stoi pracownia architektoniczna Deer Design.

Showroom Grohe to kolejny projekt Deer Design dla globalnej marki – podkreśla Jagoda Zdrojewska-Bochowicz, general business director Deer Design, która zarządzała projektem.

– Prace nad showroomem rozpoczęły się w bardzo trudnym, pandemicznym okresie, ale dzięki doskonałej współpracy z pracownią architektoniczną Deer Design udało się je zrealizować w każdym aspekcie – mówi Joanna Konieczna-Morawska, head of project marketing Grohe Polska.

Na 120 metrach powstała nowoczesna przestrzeń, w której będą odbywać się spotkania szkolenia dla architektów, a klienci będą mogli obejrzeć najnowsze linie produktów firmy.

– Wykreowanie funkcjonalnej i interesującej przestrzeni, zgodnej z najnowszymi trendami oraz sprawienie, aby nie przyćmiła ona wyeksponowanych w niej produktów była nie lada wyzwaniem – wspomina Maja Śmichura, architektka Deer Design odpowiedzialna za projekt tej przestrzeni.

Inspiracją dla projektu były znajdujące się we wnętrzu filary o kształcie walca. Ten motyw geometryczny został odtworzony w strefie wejściowej, zaakcentowane zostały także same filary. Kolorystyka showroomu współgra z barwami firmowymi Grohe. Znajdziemy tu zarówno biel, jak i granat.

Zgodnie z założeniami miejsce ma pełnić różne funkcje: biurowe, konferencyjne, ekspozycyjne. Podział wnętrza na strefy jest elastyczny, przenikają się one wzajemnie i mogą być niemal dowolnie powiększane lub pomniejszane, w zależności od potrzeb.

Umożliwiają to m.in. przesuwne ściany, które w zależności od sytuacji wydzielają lub łączą przestrzenie. Dzięki temu w showroomie można zorganizować kameralne spotkania, szkolenia, konferencje, ale także większe eventy na kilkadziesiąt osób. 

Pracownia Architektury Wnętrz Deer Design to stworzona i kierowana przez Karolinę̨ Karwowską- Gajżewską spółka obecna na rynku od 2017 roku. Oferuje zarówno programy wykończenia „pod klucz”, jak i indywidualne projekty wnętrz. Na koncie ponad 3000 realizacji. Wśród nich są: mieszkania inwestycyjne, apartamenty, domy, przestrzenie biurowe i komercyjne.

Zapisz się do newslettera!

Powiązane artykuły:

Zdrowie dzięki wodzie

Zdrowie dzięki wodzie

Mediolan | 27 kwietnia 2024

Niezwykłe połączenie wody z architekturą: Grohe SPA na Milan Design Week

Składamy hołd poprzedniej generacji

Odnowiona ikona

Warszawa | 25 września 2018

Cztery pytania do Michaela Seuma z marki Grohe.